No niin... tulipahan testattua Hämeenlinan paljon kohua ja kehuja saanut Miller's BBQ sielä Vanajanlinnan naapurissa.
En ole mikään "Hans Välimäki" mutta mutta....
Poikien ruoka-annokset tauluissa eivät kertoneet mitään. Nimet olivat sekavia eikä valmiita ruoka-annoksia ollut missään nähtävillä. Lisäksi perunoilla oli suomaaliselle käsittämätön sana.
Kanaa kun tilasi lisukkeilla niin Sai: neljä halkaistua perunaa, 100g kaalisalaattia ja yhden kanafileen joka oli leikattu kuuteen osaan. Huom!! Annoksessa oli TUPLAKANA !!! Mukana oli kolme parsa-kaalia ja neljä porkkanaviipaletta sekä kaksi punaisen sipulin rengasta !!Ja luonnollisesti paperisen ketsuppi-astiallisen grillisoosia. Juomana vesi.
Ja koko komeus hintaan: 32€ !!! Siis 32€ !!!
Sillä hinnalla olisi kolme ihmistä syönyt Kiinalaisessa tai Intialaisessa ravintolassa seisovasta pöydästä vatsansa täyteen, kun olisi laitettu pari euroa lisää.
Makkara-annos näytti olevan yksi 25cm chorizo-makkara. Mukaan sai erunan kappaleet tai "Mäkandtsiis" annoksen pahvilaatikossa. Hinta sama ~32€
Aina sanotaan että "ruuassa pitää olla 70% katetta jotta se kannattaa". No, poikien tapauksessa kateprosentti alkoi lähentelemään 90:tä.
Sisätilojen toiminnallisuuskaan ei ollut parhaasta päästä... "Kolmen kokin" tiskillä keskimmäinen otti tilauksia vastaan. Ei esim vasemmanpuoleisin koska siitä liikuttiin oikealle. Sitten oli pilkkojat ja asettelijat siinä molemmin puolin. Ja seuraavalla tiskillä oli juomanlaskija joka rahasti. Mutta kun se kysyi että mikä tilaus, niin mistä sen tiesi. Kukaan ei ollut sanonut numeroa tai kertonut että "muistakaa tämä"- No, sitten huudeltiin taas tilajalle sen sijaan että tiskillä olisi kulkenut lappu.
Ja loppujen lopuksi, kun annokset olivat valmiit, niin ne sai itse hakea tiskiltä. Kukaan ei tuonut niitä pöytään koska mitään numero-lappua ei annettu kyytiin.
Henkilökunta kyllä käveli edes sun takas haarukoiden ja veitsien sekä tarjottimien kanssa. Mutta niidenkin logistiikka oltaisiin voitu hoitaa paremmin. Ettei käytävä olisi niin ruuhkainen.
Mutta kaiken kaikkiaan, tulihan kokeiltua. Ja kokonaisarvosanaksi anna 6/10. Parantamisen varaa on paljon. Eritoten annosten hinnassa.
Jaksuhali
Miller's BBQ: Arvostelu
Anonyymi-ap
0
2189
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551196
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.901167Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171040- 17878
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45793Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112768Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64722- 12707
- 38609
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72603