Joku korkeakoulutettu kermakerhon jäsen, on laitettu fiilistelemään köyhyysongelmalla, kerjuuttamisjonoihin pakottamisen romantisoinnilla "empatiaksi ja yhteisöllisyydeksi". Voiko irvokkaampaa olla, kuin vaatia raa´an taloudellisen, seksuaalisen, fyysisen ja henkisen väkivallan kohteita, hymyilemään kerjuuttamisjonoissa, että näyttäisi kivemmalta teekutsuliikkeen veroparatiisisijoittajien kuvissa ja tuottaisi ek-medioille lisää hilloa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus
EK-Ylessä irvokasta henkistä väkivaltaa, kerjuuttamisjonoihin pakotettuja kohtaan
10
801
Vastaukset
- Anonyymi
Koetin osallistua kyseisen oudon jutun keskusteluun, mutta mitä luulette, julkaistiinko kirjoitukseni tai ne kaksi jotka lähetin ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18286048/ek-yle-estaa-rajusti-sananvapauksia-sensuroi-suomen-kansalaisten-kirjoituksia
Köyhäksi pahoinpidelty, jos et hymyile kerjuuttamisjonoon pakotettuna, sinua aletaan kohtelemaan siellä huonosti, ns. "vapaaehtoisten" toimesta.
https://www.swissinfo.ch/eng/swiss-politics/pension-swiss-switzerland-vote-protest/73323356
Köyhiksi tehdyillä ei saa olla yhteiskunnallisia mielipiteitä, eivätkä he saa varsinkaan kyseenalaistaa sitä, että heiltä on viety perustuslailliset kansalaisoikeudet, aito, ajanmukainen, taloudellinen oikeusturva, aidot ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16694097/quothyvantekevaisyysquotvaltio-on-demokratian-ja-oikeusvaltion-vastakohta- - Anonyymi
Suomen valtio, eläkerahastot, ym kansamme valtavat varallisuudet, on ryöstetty, varastettu, omittu Suomen oligarkkien verokeitaiden hämärätileille, ilman minkäänlaisia isoimpien talous-pörssirikosten rikostutkintoja.
https://www.reuters.com/breakingviews/trumps-rich-backers-normalize-criminal-behavior-2024-05-30/
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18312368/6-200-000-000-porssirikollisten-havittaja-ym-sotabisneksiin
Suomi on jo kylmä diktatuuri, jossa vedetään teippiä köyhiksi pahoinpideltyjen kansalaisten suiden eteen, ns. virallisessa, laittomilla perustuslain vastaisilla pakkomaksuilla, rahoitettavassa ek-mediassa. Etkö sinä saa aikaan muuta kuin jankutusta samasta aiheesta?
- Anonyymi
Koetko itsesi jotenkin ylivertaiseksi?
Onko sitä jatkunut pitkään?
Milloin tarkalleen huomasit olevasi parempi muita? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koetko itsesi jotenkin ylivertaiseksi?
Onko sitä jatkunut pitkään?
Milloin tarkalleen huomasit olevasi parempi muita?Nuo palstalla asuvat nimimerkit, yksipuoluejärjestelmän maksetut trollit, voivat olla myös ylläpito, joten niiden mihinkään ei kannata reagoida mitenkään. Eivät osaa itse kirjoittaa mitään, siksi räkyttävät meille jotka kirjoitamme.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18530555/ovatko-sprn-lahjoittajat-tietoisia-etta-kerjuuttamisjonoissa-on-upporikkaita-porssiperillisia-#comment-130241735 Anonyymi kirjoitti:
Koetko itsesi jotenkin ylivertaiseksi?
Onko sitä jatkunut pitkään?
Milloin tarkalleen huomasit olevasi parempi muita?Puhu asiasta, älä minusta.
- Anonyymi
En tee tätä sinulle, vaan itselleni ja muille suomalaisille ihmisille, jotka eivät enää ota vastaan, raakaa taloudellista, seksuaalista, fyysistä ja henkistä väkivaltaa, jota yksipuoluejärjestelmä ek-antimedioineen tuputtaa. Älä lue jos et kestä totuutta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18556540/lapsille-myydaan-parkkipaikalta-kerattyja-kantarelleja-tampereella#comment-130247714
Valtio jossa ihmiselämät, eivät ole enää minkään arvoisia, saavat kaikenmaailman veroparatiisijärjestöt-säätiöt-yhdistykset- ja muut perustuslain vastaisilla pakkomaksuilla toimijat, liikaa valtaa, kuin Gestapot ja Stasit konsanaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18556850/sprsta-on-tehty-uusi-stasi-tai-gestapo-suomeen-liikaa-valtaa-veroparatiisijarjestolla#comment-130246805
Tänäänkään ei Suomen kansalaisilla, ole EK-Ylen FEIKKIKESKUSTELUISSA sananvapauksia. - Anonyymi
Yksityinen pörssirikollis-äärioikeiston propagandakanava, estää Suomen kansan sanan- ja mielipiteidenvapauksia, erityisesti haavoittuvimmilta kouluttamattomaksi ja osattomaksi tehdyiltä eläkeläisköyhiksi tehdyiltä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18556951/yksityistetty-ek-aarioikeistoyle-on-lakkautettava-budjetti-poistettava
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18557024/ek-yle-imee-haavoittuvimpien-elakelaiskoyhiksi-tehtyjen-verta
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18532051/yle-on-jarjestanyt-henkilostolleen-40-koulutusta-monimuotoisuudesta---budjetti-salattu#comment-130081916
Bonuksia ja palkkioita Suomen kansan haavoittuvimpien verenimennästä. Iljettävää, etovaa, vastenmielistä, miten on mahdollista ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16850029/viha-kouluttamattomia-kohtaan-perustuslain-rukkaamiset-ja-terrorikapitalismin-turvaaminen#comment-107156145
Sananvapauksien jatkuvaa estämistä, köyhiksi tehdyiltä Suomen kansalaisilta, täsmälleen kuin Venäjän kgb:n toimintaa, järkyttävää, eikä voisi tapahtua missään aidossa oikeusvaltiossa, mutta Suomen korruptiovallankäyttäjien piirit, ovat pienet ja tietyt. Oikeusministeriö nukkuu ruususen unta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18537538/oikeuskanslerin-vakavista-virheista-rajalaki-on-pienimmasta-paasta
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17928171/oppositio-vaistelee-jalleen-elakelaiskoyhyys-kansanmurhaa-rasismikortin-taakse#comment-121892875 - Anonyymi
Miksi kansalaisten sananvapauksia estetään Suomessa jatkuvasti, esim. sanat kerjuuttamisjono ja EK-ylen haavoittuvimpien kansalaisten verenimentä, ovat kiellettyjä ilmaisuja, miten kieli voi elää tässä valtiossa, jossa ei saa enää sanoa mitään ?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!1082334- 842061
- 551626
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai531562- 1541528
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I461426Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1451360- 1121180
Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261176Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket251124