ORPO EI TAVANNU VANHOJA VÄÄRTEJÄ

Loortilla katseltiin ettei näkyny Rovaniemen Kokoomuksen entisiä kovia nimiä. Vanhat pierut loisti poissa oloa. Orpo kätteli Auttoa ja Autto Orpoa. Eipä muisteltu Ropsia tai Markkinakiinteistön aikaa. Eikä hölisty Saran potkuista ja Saran 11 000 äänestä. Vaaleja pukkaa. Ja Airbmb vaiettiin kuoliaaksi. Keinottelija Ranua ssi sentään lämmintä kättä. Köyhät kyykkyyn.
12272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ei napannut rautu Somasjärvellä eikä köyhät ole ehtinee kyykytellä.

Äänestä
  • Kyllä Stubb ihan hyvin pärjäsi pääministereiden kokouksessa.

    Äänestä

Oliko ministeri Satonen mukana muistelemassa vanhoja hyviä Rops aitioaikoja. Niva ja Autto ja pari urheilumiestä istui aina VIP:ssä Arton apuna. Voi niitä aikoja. Se oli aikaa Se, joka ei Kokoomukselle palaa Rollossa.

Äänestä
  • ja raiskaajat oli kentällä mustat mamut

    Äänestä

  • Juhani oli aina paikalla.

    Äänestä

Rovaniemen suosikki poliitikko Henttunen lähti Kokoomuksesta aikanaan. Huono päätös Kokoomukselta

Äänestä

manule petteri anta minalle raha ja mina osta uusi vaate ja kontoomia monta osta mina tai mina vetaa paljas meisseli ja tartuta adidas

Äänestä
  • wolt pojalta tuli totuus.. liekkö autosa k-kaupan pihala muna kädess.

    Äänestä

Olihan siellä Synkkä Petteri. Pohjan yrmeä poika.

Äänestä
  • Petteri on jämy. Mitä vittua sitä hymyilemään. Köyhät ne nauraa kun kaljaa kittaa. Nostetaan rosentteja niin jopa alkaa naama myrtyä. Orpo lupas nostaa. Kytkintä

    Äänestä

Entinen SDP:n kansanedustaja ja europarlamentaarikko, tietokirjailija Lasse Lehtinen varoittaa Demokraatin kolumnissaan SDP:tä vasemman laidan lumoista.

– Koko historiansa ajan SDP on tasapainoillut puhdas­­­oppisen laita­vasemmiston houkutusten ja poliittisen realismin välissä. Joka kerta agitaattorien – oman aikansa populistien – kelkkaan lähteminen on päättynyt huonosti, Lehtinen tiivistää.

Lehtinen kirjaa esimerkkejä aina vuoden 1918 sisällissodasta lähtien.

– Päätös ryhtyä kapinaan oli suuri poliittinen virhe. Työväki Suomessa olisi saanut kaiken tavoittelemansa aseisiin tarttumatta. Suomi oli itsenäistyessään edistyksellisimpiä ja eheimpiä kansakuntia maailmassa. Suomessa naisilla oli yleinen ja yhtäläinen äänioikeus sekä kunnallisissa että eduskuntavaaleissa.

– Kannattaa aina olla varuillaan, kun aatteellisella oikeaoppisuudellaan ylpeilevä vähemmistö pyrkii ohjaamaan tolkullisen enemmistön harhapoluille, Lehtinen kirjoittaa.

Äänestä

missa peter mina halu raha ja mena baari hake naisi ja nusata

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Loortilla katseltiin ettei näkyny Rovaniemen Kokoomuksen entisiä kovia nimiä. Vanhat pierut loisti poissa oloa. Orpo kätteli Auttoa ja Autto Orpoa. Eipä muisteltu Ropsia tai Markkinakiinteistön aikaa. Eikä hölisty Saran potkuista ja Saran 11 000 äänestä. Vaaleja pukkaa. Ja Airbmb vaiettiin kuoliaaksi. Keinottelija Ranua ssi sentään lämmintä kättä. Köyhät kyykkyyn.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu