Pyramidit, davidin tähti jossa kaksi pyramidia. Pyramidit osoittaa orioniin. Faarot ja fariseukset, samanlaiset avaruusasuja muistuttavat päähineet. Silkkaa tähtitiedettä. Jos sitä ei ymmärettä voi voi. Viestini o ja pysyy täällä. Jos poistetaan, laitan uudestaan.
Daavidin tähti ja muinaiset avaruusoliot
7
182
Vastaukset
- Anonyymi
Viestilläsi ei ole mitään tekemistä minkään tieteen kanssa. Jos et sitä ymmärrä niin voi, voi!
- Anonyymi
miksi pyramiideja on vain Maa planeetalla?
- Anonyymi
No eipä pidä paikkansa. Niitä on löydetty ainakin marsista, kuusta..Muita planeettojahan ei voi vielä tutkia.
Ja kyllä tämä on tähtitiedettä sanan varsinaisessa merkityksessä. Entisaikojen egyptiläisten tähtitiede oli täydellisessä yhtyedessä pyramideihin., Samoin Asteekit. Näiden tähtitiede-opit ovat vielä tänäkin päivänä käytössä.
Tähtitiede on muutakin kuin paasata ursan auditoriossa asioista joista ei kenelläkään ole mitään käsitystä. Uskon että pyramidien merkitys tähtitieteen kehityksessä tulee olemaan paljon suurempaa kuin jonkun kaukoputken taivaalla. Kunhan ensin niitä osattaisiin tulkita.
- Anonyymi
Salaliittoteoriat kuuluvat edelleen salaliittoteoria - palstalle. Sen löydät täältä:
https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/salaliittoteoria- Anonyymi
Mikä ihmeen salaliitto. Aloituksessani ei ollut mitään salaliittoasiaa.
- Anonyymi
Kuun pyramidi
https://www.youtube.com/shorts/GWb7q3IbwFU
Marsin pyramidi
https://www.dailyrecord.co.uk/news/nasas-curiosity-rover-spots-pyramid-5932239
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p947233Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576308Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite583663Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293389Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1921891Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171598- 601333
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181326Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11230Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11207