EK-Yle mainostaa prostituutiota, ja estää kansalaisten perusoikeuksia

Anonyymi-ap

Jo kaksi viikkoa Suomen kansalaisen sanan- ja mielipiteidenvapaudet, ovat totaalisesti estettynä yksityistetyn EK-Ylen ns. keskusteluissa. Eikä voi enää olla kyse mistään teknisistä ongelmista, vaan jo selkeästi tahallista Suomen kansalaisen perusoikeuksien vastaista.

https://yle.fi/a/74-20110727

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18629111/valeleikkaus-ek-ylen-budjetista-pelkkaa-harhauttamista

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18286048/ek-yle-estaa-rajusti-sananvapauksia-sensuroi-suomen-kansalaisten-kirjoituksia

Olisin kommentoinut tuotakin prostituutio-mainosta, joka tietenkin sopii hyvin yksityistetyn mukamedian rahastusohjelmaan, perustuslain vastaisilla pakkomaksuilla rahoitettavalle EK-Ylelle, että kansalaiset piestään köyhiksi, ilman aitoa taloudellista oikeusturvaa, että joutuvat hankkimaan elantonsa, kehoaan / itseään myymällä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16336452/miksi-raiskauksien-uhrit-kantavat-hapean-raiskaajien-ja-siskojenhakkaajien-sijasta-#comment-118459131

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

Naisten ja tyttöjen aito turvallisuus, alkaa aidosta taloudellisesta oikeusturvasta jokaiselle naiselle Suomessa.

Enkä koskaan äänestäisi äärioikeistokristillisiä, tai muita äärioikeistohallituksen pörssivarkaiden porvaripuolueita / teekutsuliikettä.

Yhdenkään Suomen kansalaisen, ei pidä jo perustuslain mukaan, joutua myymään kehoaan / itseään, taloudellisen väkivallan kohteeksi joutumisen takia. Aito ajanmukainen taloudellinen oikeusturva, on jokaisen Suomen kansalaisen perusoikeus, kuten pitäisi olla sananvapauksienkin.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18575789/nykyaikainen-sveitsi-toteutti-jo-2-500ekk-minimielakkeet

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18582409/erittain-laaja-kannatus-2-500ekk-minimielakkeille-suomen-kansan-keskuudessa

4

1665

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      39
      2441
    2. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      52
      906
    3. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      60
      835
    4. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      226
      699
    5. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      49
      661
    6. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      9
      600
    7. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      81
      597
    8. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      47
      577
    9. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      65
      573
    10. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      47
      568
    Aihe