KOHTA MUUTEN KATOTAAN KUKA SOVELTUU

Anonyymi-ap

ALALLE!!!

Laitan vittu vaikka yöllä VIESTIT ja KYSYN : KUKA SANOI, ETTÄ EN SOVELLU POSTINJAKAJAKSI? Kello on nyt 2.03 ja PITÄS OLLA AAMU LEHDET JO JAOSSA, mutta LOGISTIIKKAKESKUSEN OVET ON LUKOSSA VAIKKA PITÄS OLLA AUKI, koska POSTINJAKAJIEN AAMU-PALAVERI ON ENSIN ja SILLOIN JUODAAN KAHVIT sekä SYÖDÄÄN PUUROT niin EI TARVI NÄLKÄ-PALKALLA TÖITÄ TEHDÄ!

Eivät vissiin TYKKÄÄ PUUROSTA!

3

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen vielä AINUT joka EI OLE KOKKI tai muu vastaava ammatiltaan joka KEITTI AAMUPUUROA niin SUOMI HIIHTI INARISSA KULTAA!!!

      Olen syytön siihen jos nuo kisat oli Inarissa eikä Saariselällä ja PUURON KEITTO NAKKI NAPSAHTI MINULLE.

      En minä tiennyt, että Suomen maajoukkueelle KEITTELIN PUUROA!
      Sain KIITOSTA ja KEHUJA, mutta Johtajat Hägglund ja Kostiander KYLLÄ HAUKKUVAT MYÖS joten KÄVELIN HEIDÄN HOTELLISTA ULOS ja ilmoitin : YHTEISTYÖ LOPPU TÄHÄN!
      He PAKOTTIVAT minun äitini TEKEMÄÄN SOPIMUKSEN HEIDÄN KANSSA vaikka ÄIDILLÄNI EI OLLUT OIKEUKSIA TEHDÄ MITÄÄN SOPIMUKSIA MINUN YRITYKSISSÄ!!!

    • Anonyymi

      Onko vellit ja puurot mennet sekaisin?

      • Anonyymi

        Ei ole vaan YHDENVERTAISUUSLAIN mukaan minulla on OIKEUS SAADA VASTAUS VAIKKA YÖLLÄ, koska minä HOITELEN ASIOITA MYÖS OMALLA AJALLA!

        Tuo IRTISANOMINEN SAI AIKAAN SEN, että EN SAA EDES KELALTA TYÖTTÖMYYS PÄIVÄRAHAA ennen, kuin ASIA ON RATKOTTU ja TYÖVOIMATOIMISTOSSA.

        Ei noin täydellistä ihmistä ole edes olemassa joka OPPII TYÖN, kuin TYÖN PÄIVÄSSÄ ja voi sanoa, että SOVELTUUKO ALALLE VAI EI.

        Ihan sama HOIDANKO ASIAN YÖLLÄ ja ANTAAKO KIRJALLISEN VASTAUKSEN vai ei, koska hänen olisi LAIN mukaan pitänyt lähettää TYÖTODISTUS ja palkkanauha minulle jo aikoja sitten ja työtodistuksessa pitää mainita IRTISANOMISEN SYY!

        Minä olisin voinut sanoa itseni irti, mutta en sanonut koska tuo työ vaikutti mukavalta ja en minä valittanut vaikka yli 10tunnin päivän tein!

        En valittanut vaan kyselin autoista ja sanoin: Ei täällä pärjää talvella postinjakaja ilman 4 veto-autoa.

        Minähän ajelin isäni Hiluxilla joka oli 4 veto.
        En enää muista miten sillä pääsi liikkeelle.

        Kyllä nousi jää montusta joka pihalla oli ja kyllä peruutin takasin samaan paikkaan.

        Välillä pelotti, että kaatuu koko auto mutta kyllä rohkeasti vaan opettelin käyttäämään.
        Velipoika oli se joka ajoi sen nurin lunastus kuntoon.

        Minä katsoin heti, kun isä toi sen HILUXin pihaan että oli ostanut MINULLE AUTON jota lainaa välillä!

        Kaikki toisetkin oli varmaan KATSONEET samaa...


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      66
      2382
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      65
      1115
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1077
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      650
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      648
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      571
    Aihe