Kävin Ivalon kylällä pimpp-ralli tarkistuksella.

Anonyymi-ap

En LÖYTÄNYT IVALO RENGAS-TEHDASTA.
Koska olen NYT MANNERHEIMIN KANSSA KUNNOITA HOITAMASSA niin eikö TUO OLE TÖRKEÄ KUNNIANLOUKKAUS ja SYRJINTÄÄ käyttää IVALO nimeä renkaissa joita ei ole edes IVALOSSA VALMISTETTU!?

Minusta ainakin on ja ONNEKSI EN OLE VIELÄKÄÄN KELVANNUT MIHINKÄÄN TÖIHIN JOTEN SAAN HENKILÖKOHTAISTA KUNNIAA sekä SYRJINTÄÄ korvauksien kera!

MINÄ OLEN ETULINJASSA MANNERHEIMIN kanssa.

8

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä vain todistan SAMALLA, että jos olisin KANSANEDUSTAJA, KUNNANJOHTAJA tai PRESIDENTTI niin SUOMEN VALTION TALOUS OLISI IHAN TOINEN.

      En KELVANNUT EDES VESSAN PESIJÄKSI EDELLISEN HALLITUKSEN AIKANA VAAN MARINI ILMOITTI, ETTÄ JOS EI OLE TÖITÄ NIIN KOULUTUS JATKUU!

      Laitan myös tuon KUNNIALOUKKAUS ja SYRJINTÄ sekä KORVAUS myös.

      Pykään UUDEN LAIN niin SAADAAN IHMISET MYÖS MINISTEREINÄ ja KANSANEDUSTAJINA KANTAMAAN VASTUUT.

      Hallitus kyllä LYÖ LEIMAA JA PRESIDENTIN ON PAKKO HYVÄKSYÄ!

    • Anonyymi

      Mannerheim oli myös PRESIDENTTI joka PÄÄTTI KAIKESTA.
      Ståhlberg ja Ryti oli myös, mutta minulla on kummi-tätini SIUNAUS ollut aina ja hän piti minua omana tyttönään jota hänellä ei ollut.
      Hän oli KEKKOSEN kanssa samoja sukuja.

      Saan käyttää VALTAA sekä YLITTÄÄ OIKEUKSIA jos kyseessä on SUOMEN VALTION SEKÄ MEIDÄN SUOMALAISTEN ETU JA OIKEUS.

      Olisin KUNNANJOHTAJANA voinut hoitaa myös nämä asiat, mutta UTSJOEN KUNNANJOHTAJA oli suostunut jo TEHTÄVÄÄN.
      Minä en olis saanut paikkaa, koska hän olisi SYRJINTÄÄN VETOAMALLA PUDOTTANUT MINUT.

      Minä annoin TURVATAKUUN heille jotka ovat UTSJOEN KUNNASSA minun kanssa yhdenvertaisia.

      • Anonyymi

        Minulla EI OLE PERSOONALIUS HÄIRIÖ vaan minä olen SAANUT SUVULTA KUNNIAT JO SYNTYMÄLAHJANA.

        SOTIEMME SANKARIT ANTAVAT MINUN KÄYTTÄÄ HEITÄ APUNA, KOSKA HE MAKSOIVAT KOVAN HINNAN ITSENÄISYYDESTÄ JA EN MINÄ VOI LOUKATA HEITÄ, MUTTA HE VOI LOUKATA MINUA JOTKA KÄYTTÄÄ MINUN TAIVAASSA OLEVAA SOTILAS JOUKKOA, KOSKA HE OVAT MANNERHEIMIN JOUKOISSA.

        ENKELEIDEN KANSSA VOI TYÖSKENNELLÄ MYÖS NÄIN ELI KASATAAN SOTAJOUKKO, MUTTA JOHTAJAN PITÄÄ OLLA SUKUA.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minulla EI OLE PERSOONALIUS HÄIRIÖ vaan minä olen SAANUT SUVULTA KUNNIAT JO SYNTYMÄLAHJANA.

        SOTIEMME SANKARIT ANTAVAT MINUN KÄYTTÄÄ HEITÄ APUNA, KOSKA HE MAKSOIVAT KOVAN HINNAN ITSENÄISYYDESTÄ JA EN MINÄ VOI LOUKATA HEITÄ, MUTTA HE VOI LOUKATA MINUA JOTKA KÄYTTÄÄ MINUN TAIVAASSA OLEVAA SOTILAS JOUKKOA, KOSKA HE OVAT MANNERHEIMIN JOUKOISSA.

        ENKELEIDEN KANSSA VOI TYÖSKENNELLÄ MYÖS NÄIN ELI KASATAAN SOTAJOUKKO, MUTTA JOHTAJAN PITÄÄ OLLA SUKUA.

        Aavedatalle ilmoitettiin : JÄTÄ KARIGASNIEMI RAUHAAN!

        Minun SOTAJOUKON SOTILAITA ON MYÖS UTSJOEN KUNNASSA HAUDASSA.

        AAVEDATA LOUKKASI myös minun KUNNIAA, koska EI TÄNNE SAA TULLA HÄIRIKÖIMÄÄN MEIDÄN SIELUJEN ELÄMÄÄ.

        En käytä laitteita ja ei käytä monet muutkaan.


      • Anonyymi

        Minusta tulee VALTIATAR näissä ENKELI HIERARKIOSSA, mutta minusta myös TULEE OIKEESTI TSAARITAR.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minusta tulee VALTIATAR näissä ENKELI HIERARKIOSSA, mutta minusta myös TULEE OIKEESTI TSAARITAR.

        Olen itse vielä kulkenut ilman apuja, koska Anu Grace heitti minut ulos ryhmästä.
        Vittuilin ja kirosin heidät LAPIN NOITANA, koska VOIN olla sekä LAPIN NOITA että POHJANMAAN TRULLI.
        KARJALASSA ON JOKU MYÖS JOKU RIIHI PIRU JOKA TEKEE PIRUJA.

        HE KÄY KAIKKI MYÖS MINUN KUNNIAN PÄÄLLE, KOSKA TEEN JA EI HE TEE MITÄÄN JOSTA KAIKKI HYÖTYY.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen itse vielä kulkenut ilman apuja, koska Anu Grace heitti minut ulos ryhmästä.
        Vittuilin ja kirosin heidät LAPIN NOITANA, koska VOIN olla sekä LAPIN NOITA että POHJANMAAN TRULLI.
        KARJALASSA ON JOKU MYÖS JOKU RIIHI PIRU JOKA TEKEE PIRUJA.

        HE KÄY KAIKKI MYÖS MINUN KUNNIAN PÄÄLLE, KOSKA TEEN JA EI HE TEE MITÄÄN JOSTA KAIKKI HYÖTYY.

        Suomi on MAAILMAN SUURIN MAA joten minäkin saan Tsaarin valtakunnan meille SUOMALAISILLE, koska tuo on mahdollista.

        Minun mummot ja vaarit ei ole koskaan halunneet luopua Tsaarin valtakunnasta eikä ajasta.


    • Anonyymi

      Mannerheim on alunperin sevetistä suku!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En usko et meistä tulee jotain

      Se ei kuitenkaan estä toivomasta et tulisi. Toivon et voitas suudella ja se sais asioita loksahtamaan paikoilleen. Jutel
      Ikävä
      10
      2800
    2. Kuvaile itseäsi

      Kaivatullesi, niin että hän sinut tunnistaa.
      Ikävä
      94
      2011
    3. Eini paljastaa nuorekkuutensa salaisuuden - Tämä nousee framille: "Se on pakko, että jaksaa!"

      Discokuningatar Eini on täyttänyt upeat 64 vuotta. Lavoilla ja keikoilla nähdään entistä vapautuneempi artisti, joka ei
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1538
    4. Huomenta keskipäivää

      Kivaa päivää mukaville ja söpösille. 🐺🫅❤️☕☀️
      Ikävä
      260
      1398
    5. Oletko koskaan katunut kun

      elämäsi tilaisuus jäi käyttämättä? 💔
      Ikävä
      69
      979
    6. Olen J-mies

      Jos kerrot sukunimeni alkukirjaimen, ja asuinpaikkakuntani. Lupaan ottaa yhteyttä sinuun.
      Ikävä
      47
      901
    7. Sinusta näkee että

      Kaipaat paljon.
      Ikävä
      55
      874
    8. Ei sitten, ei olla enää

      Missään tekemisissä. Unohdetaan kaikki myös se että tunsimme. Tätä halusit tämän saat. J miehelle. Rakkaudella vaalea na
      Ikävä
      77
      870
    9. Haluaisin ottaa sinut syleilyyni mies

      Olet suloinen...
      Ikävä
      44
      785
    10. Ma 30.9 tosiko tv klo 18 suorana Tikkalanmäeltä

      Virastolta suorana. Äänestyksistä sitten puhutaan illalla ja huomenna, onko kepuvasemmisto kuntalaisten tahdon mukaan to
      Pyhäjärvi
      93
      726
    Aihe