Joko Sallan Mahvian kupla puhkiaa

Anonyymi-ap

Valtava määrä Sallan rehtiä väkiä on kirjoittanu valtuustolle kirjeen. Kaatakaa jo se Mahvia, joka salaa sutkaa meitä. Parkkinen ja Salmijärvi, siinä ne aivot jotka johtaa kuntaamme rautaisella kouralla. Salaa Tuntsan tuulivoimakupla, Kalliojärven Kiina kupla, Kaunosharjun kusetus ja kahden yrittäjän piilossa annettu tuki. Mätäpaise on puhki. Eläköön Totuusleikki.

10

1324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vai Mahvia on Sallaankin tiensä löytäny? Eipä taida olla toki ensimmäinen kerta.

    • Anonyymi

      Erkki poeka se ossaa hommat. Tehkää jotain. Demokratiaa Sallaan. Neljä äijää kyykyttää kuntaa. Ihan ku ei kaikki met tiiettäis. Kuka uskaltaa nyt sanoa että ulos, hyvää eläketurvaa.

      • Anonyymi

        Tilapäistä valiokuntaa vaan perustamaan.


      • Anonyymi

        Kaikella on hintansa. Erkki P on vetänyt aina kyynärpäillä eteenpäin. Nyt tehdään toppi. Perussuomalaisten porukka olisi ihan oikeasti toista maata. Keskusta on Erkin näpeissä.


    • Anonyymi

      Ensin valitetaan, että otetaan vain yhdeltä. Sitten valitetaan, että otetaan vain kahdelta. Kohta valitetaan, että otetaan vain kolmelta yrittäjältä.

      Loppuuko valitus vasta kun kaikilta yrittäjiltä on otettu vai sitten kun ei oteta keltään... hmmm?

      Joku tolkku valituksessakin pitäisi olla.

      Mafia... höpöhöpö. Avoimempi voi aina olla mutta kaikkea ei voi antaa katuparlamentinkaan päätettäväksi.

      • Anonyymi

        Kaikki valta neuvostoille, se on toiminu aina.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikki valta neuvostoille, se on toiminu aina.

        Sallan kunnallisdemokratiasta kaiken tietäville suositteltavaa luettavaa on akatemiatutkija Timo Miettisen kirjoitus Helsingin Sanomissa (essee on vapaasti luettavissa):

        https://www.hs.fi/mielipide/art-2000010786587.html


    • Anonyymi

      Yksinäisen vassarin valituslaulu

      • Anonyymi

        ...ja kavalana taka-ajatuksena on luovuttaa Sallan kunnan hallintovalta Putinille


    • Anonyymi

      Öyhöttäjien aivot ovat kuin Trumpin kannattajien aivot!

      They have two parts of brain, left and right. In

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      93
      2576
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      96
      1574
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1495
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1218
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      976
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      41
      872
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      114
      860
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      803
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe