"Atria" myrkyttää kansalaisia

Anonyymi-ap

Minulla oli paha yskä. Yskä oli kuivaa, syvältä tulevaa yskää. Tuntui, että keuhkot saattaisivat milloin tahansa tulla pieninä palasina ulos yskän mukana. Minulla oli myös rajua nenän tukkeentumista. Rajuimmillaan sellaista, että: Nenän niistäminen auki oli erittäin vaivalloista. Joutui niistämään ja niistämään, eikä nenä meinannut millään aueta. Kun nenä lopulta vähitellen aukesi, nenästä tuli ulos verisiä kokkareita. Kun niistin pesualtaaseen, nenästä saattoi tulla verta kuin sumutepullosta. Muutamien minuuttien kuluttua nenä oli taas yhtä tukossa.
Rajuinta yskää ja rajuinta nenän tukkeentumista kesti monia kuukausia, vähän vähemmän rajuja muutamia vuosia. Samanaikaisesti söin paljon "Atrian" broilerin koipireisiä. Söin niitä yleensä kolme (3) koipireittä vuorokaudessa, kolmena - neljänä (3:na - 4:nä) vuorokautena kalenteriviikossa, joskus useamminkin, lähes kaikissa kalenteriviikoissa.
Jossakin välissä aloin pitkästä aikaa syödä kuparitabletteja lähes päivittäin. Pian yskä ja nenän tukkeentuminen lieventyivät selvästi jonkin verran, pitkäksi ajaksi. Eli kuparin puutoksella oli ollut jokin osuus yskään ja nenän tukkeentumiseen, mutta ei ratkaisevaa osuutta.
Myöhemmin jossakin välissä vähensin "Atrian" koipireisien syömistä noin puolella. Pian, kas kummaa, yskäkin lieventyi noin puolella, samoin nenän tukkeentuminen. Jatkoin "Atrian" koipireisien syömistä tuon uuden määrän verran monien kuukausien ajan, jopa parin vuoden verran ja yskä ja nenän tukkeentuminen pysyivät uusissa alemmissa määrissään.
Sittemmin lopetin "Atrian" koipireisien syömisen kokonaan. Taas pian kas kummaa, yskä ja nenän tukkeentuminen loppuivat kokonaan! Sen jälkeen en ole syönyt ollenkaan "Atrian" koipireisiä enkä yleensä mitään muitakaan "Atrian" tuotoksia, ja tuo yskä ja tuo nenän tukkeentuminen ovat pysyneet poissa!
En tiedä, mitä "Atrian" broilereille syötetään, kun ne aiheuttavat tuommoisia vaivoja. Vai käsitelläänkö koipireidet jollakin myrkyllä? Joskus "Atrian" koipireisipaketeissa luki, että broilereille syötetään p% kotimaista kauraa, tuo p oli jokin prosenttiluku alle 40. Mitähän se loppu yli 60% sitten on?
Ensimmäinen johtopäätös: Ikuinen ostoboikotti KAIKILLA "Atrian" tuotoksilla!

Tuon koipireisikokemukseni lisäksi painui mieleeni vuosia sitten toinenkin "Atriaan" liittyvä tapaus. Ostin rasiallisen "Atrian" "perunasalaattia". Syötyäni tuon rasiallisen minulle tuli nuutunut olo. Nuutumus ei ollut tavallista väsymystä, vaan pöpperöisempää, hallitsevampaa olotilaa, jota kesti monia tunteja. "Perunasalaatin" kera en syönyt mitään muuta. Kerta saattoi olla ensimmäinen, kun ostin "Atrian" "perunasalaattia", tai saatoin olla ostanut sitä 1 - 3 kertaa aikaisemminkin. Joka tapauksessa se oli viimeinen kerta.
"Atria" myrkyttää ihmisiä viranomaisten vankassa suojeluksessa ja turvassa, ilman vastuuta.

8

578

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Osta heille lahjaksi kirja jonka nimi on vaikka: Kuinka laittaisin parempaa ruokaa.
      Minä ainakin kierrän kaikki ko. yrityksen valmistamat tuotteet kaukaa.

      • Anonyymi

        Tuo on viisautta!


    • Anonyymi

      Jotain vikaa niissä Atrian tuotteissa tuntuu olevan. Yksi ruokamyrkytys lenkkimakkarasta ja useita sellaisi, että tuntuu kuin vatsassa olisi jotakin toimintahäiriötä, mutta ei kuitenkaan oksnnusta eikä ripulia.
      Parempi välttää kaikkea Atrian tuotetta!

      • Anonyymi

        Tuo oli tuttua nuitakin koipireisiä syötyäni. Vatsaan tuli outo tunne ja niin tuli yleiseen vointiinkin. Ei se ollut kipua eikä ripulintunnetta eikä oksennuksentunnetta, mutta muuten outoa tunnetta, myös väsymystä, jollaisia ei ole tullut syötyäni muun valmistajan broileria. Tuntuu kuin olisit kirjoittanut omista kokemuksistani, kun kirjoitit: "kuin vatsassa olisi jotakin toimintahäiriötä, mutta ei kuitenkaan oksnnusta eikä ripulia.".


    • Anonyymi

      Sipuli on myrkkyä, äsken vasta isompikin porukka sairastui kun sipuleissa oli e-coli bakteeria, pahimmillaan voi kuolla.

    • Anonyymi

      30.10. tiedotusvälineet julistivat, että "Atria" aloittaa siipikarjanlihan viemisen Suomesta Kiinaan. Viemisestä on päätetty peräti presidentti Stubbin ja ministeri Essajahin (kd.) Kiinan-vierailulla. Pian "Atria" siis aloittaa myrkyttämistoimintansa tai laajentaa sitä Kiinassakin aiheuttamalla kiinalaisillekin pahaa syvältäkumpuavaa yskää, rajua nenän tukkeentumista verisillä kokkareilla - JA MITÄ KAIKKEA MUUTA? Joko on "Atrian" johdon kannalta myynti Suomessa häiriintynyt niin paljon, että on korkea aika viedä myrkytys Kiinaan? - Stubbin ja Essajahin suojeluksessa! Kiinalaiset (ja kaikki muutkin), kavahtakaa "Atriaa"!
      Chinese (and also all others), beware of "Atria"!
      "Atria" poisons citizens!

      • Anonyymi

        Oletko saanut potkut Atrialta vai eikö tuottamasi liha kelvannut?

        Kyllä ne ovat kiinalaiset mitkä myrkyttäneet ihmisiä omassa maassaan ja ulkomaillakin esim lisäämällä melamiinia ruokiin ja koronakin levisi koko maapallolle kiinalaiselta torilta.

        Jos tuottajat tuottaa huonoa laatua niin joskus bakteerit pääsee valmiiseen tuotteeseen asti.

        Tuoreimmat tapaukset Suomessa Savuhovin korppukinkku, listeriaa
        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4b5b9879-5f94-4be9-8488-fa8993f02552

        ja puolalainen ankka, salmonellaa.
        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1ed6c9f7-8beb-4dbd-a285-505d4dbeadcb


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko saanut potkut Atrialta vai eikö tuottamasi liha kelvannut?

        Kyllä ne ovat kiinalaiset mitkä myrkyttäneet ihmisiä omassa maassaan ja ulkomaillakin esim lisäämällä melamiinia ruokiin ja koronakin levisi koko maapallolle kiinalaiselta torilta.

        Jos tuottajat tuottaa huonoa laatua niin joskus bakteerit pääsee valmiiseen tuotteeseen asti.

        Tuoreimmat tapaukset Suomessa Savuhovin korppukinkku, listeriaa
        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4b5b9879-5f94-4be9-8488-fa8993f02552

        ja puolalainen ankka, salmonellaa.
        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1ed6c9f7-8beb-4dbd-a285-505d4dbeadcb

        En ole koskaan "Atrialla" työskennellyt enkä sille lihaa tarjonnut enkä lihaa tuottanut.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      76
      1069
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      784
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      218
      648
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      34
      492
    5. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      468
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      37
      443
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      70
      435
    8. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      44
      409
    9. Ihan pikku vinkki

      Kannattaa tallentaa kaikki mitä sen naisen kanssa puhuu ettei tule hankaluuksia myöhemmin
      Ikävä
      52
      409
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      18
      404
    Aihe