Oikaisuvaatimus Nuokkujen tiloista

Anonyymi-ap

Tuleekohan jonkinlainen sotatila Luoma-ahojen ja hyvinvointijohtajan välille kun A-K Luoma-ahon oikaisuvaatimusta Nuokkujen tiloista ei hyväksytty. Kehdannut vielä hyvinvointijohtaja olla Luomiksen kanssa erimieltä nuorisomäärän kasvusta. Ennenhän tuo parisko on ollut niin hyvää pataa keskenään.

6

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei padassa ole hyvä keittää hevosen kuivalihavelliä! Kyllä se kattila on parempi,usko pois!

      • Anonyymi

        Mä haluun hirven kuivalihavelliä, hevonen on niin menneen talven lumia!


    • Anonyymi

      A-K kulta-aika taitaa olla taputeltu. Yöllä kotiin tulevaa lääkäriä ei saatukkaan ja nuokutkin menetettiin. HV-johtajanvalinnasta hän oli päättänyt jäädä sivuun ja laittanut vara-rouvan valtuustoon. Juoruavat varan pyrkivän pekan listalta kunnanvaltuustoon. Noh, ei A-K siippakaan taida olla enää hyppysissä kun hän oli kannattamassa koskenlaineen valintaa.

      • Anonyymi

        Mutta muistakaamme häntä siitä, että hänen ansiostaan meillä on roskapöntöt tien varsilla! Eläköön A-K Luoma-aho!


    • Anonyymi

      Missä on hevosen kuivalihavelli kulkue??

      • Anonyymi

        Se on järjestymässä tuota pikaa! Liput ja banderollit on työn alla!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2551
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1475
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      86
      1467
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      16
      930
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      110
      830
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      39
      828
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe