Voisitko kuvitella olevasi naisen kanssa?

Onko palstalla sellaisia henkilöitä, jotka voisivat kuvitella olevansa naisen kanssa sillee seksisuhteessa?
20300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ei, kukaan ei ole luonnollinen vaan kaikki ovat luonnottomia.

Äänestä
  • Ihan friikkejä kaikki

    Äänestä

Tarkoitatko miehiä vai naisia.

Äänestä
  • Se tuntuu jäävän gupen gallupeissa usein avoimeksi, on se hienoa että voi miettiä laajasti

    Äänestä

Naisena en osaa täysin sanoa. Periaatteettomuudesta kyllä kai, mutta periaatteesta en. Uskoisin etten tule koskaan olemaan.

Äänestä

En ainakaan minä, sillä olen hetero. Eikä mua kyllä sen kummemmin innostaisi seksisuhde miehenkään kanssa. En tajua sen touhun viehätystä. Joko jonkinmoinen parisuhde tai sitten ihan vain satunnaista. En näe tarvetta sitoutua millään tasolla pelkkään seksiin.

Äänestä

Minä voin! Hänen vaan pitää olla nuori ja hoikka.

(⁠ ๏ 人 ๏ )
   )⁠           (
  (⁠ ㅅ )

Äänestä
  • Ai että perce noin niinkuin puolet yläosan leveydestä. No kyllä se jo niistä sun profiilikuvistas on huomattu, että tykkäät miesten persauksista.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ai että perce noin niinkuin puolet yläosan leveydestä. No kyllä se jo niistä sun profiilikuvistas on huomattu, että tykkäät miesten persauksista.

    Tykkään siitä että kaunottarella on kiinteät pakarat, en tykkää löysistä läskipakaroista.

    (⁠ ๏ 人 ๏ )
       )⁠           (
    (⁠ ㅅ )

    Äänestä

  • P_A_K_A_R_A_M_I_E_S kirjoitti:

    Tykkään siitä että kaunottarella on kiinteät pakarat, en tykkää löysistä läskipakaroista.

    (⁠ ๏ 人 ๏ )
       )⁠           (
    (⁠ ㅅ )

    Sulle hyvältä valinnalta kuulostaisi puutarhatonttu.

    Äänestä

No jos oikein kovasti kuvittelen niin kyllä se silleen olo varmaan luonnistuisi, mä kun olen tällainen uhrautuvainen luonne...kauheeta hommaahan se on mutta kyllä sitä täytyy joskus mukavuudestaan tinkiä 😋

Äänestä

Olen aina ihaillut erilaisia muotoja ja onhan joku tiimalasivartalo kaunis tai sitten sellainen nainen, joka on sinut seksuaalisuutensa kanssa, kokoon katsomatta. En kuitenkaan pystyisi olemaan naisen kanssa, vaikka maailmassa on paljon kauniita naisia.

Äänestä
  • Ai. Leveä ylhäältä, kapea keskeltä leveä taas alhaalta.
    Aikamatkailu osaltasi avartaisi. Kureliiviaikaa.
    Millaiselta tuollainen mies sitten näyttäisi.
    Hassua.
    Ylhäältä alas voi kaivetaan vain mies.
    Tyrsk.
    Vilma

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Ai. Leveä ylhäältä, kapea keskeltä leveä taas alhaalta.
    Aikamatkailu osaltasi avartaisi. Kureliiviaikaa.
    Millaiselta tuollainen mies sitten näyttäisi.
    Hassua.
    Ylhäältä alas voi kaivetaan vain mies.
    Tyrsk.
    Vilma

    I pois. Po. kaveta.
    Vilma

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    I pois. Po. kaveta.
    Vilma

    Mun tiimalasimallissa (joka on omassa päässä) on lähinnä sama hartia-lantiosuhde ja erottuva vyötärö, ei siis tarvitse olla välttämättä hoikka.

    Äänestä

En todellakaan! Enkä enää miehen kanssakaan!

Äänestä

Periaatteessa joo. Käytännössä olen tehnyt päätöksen, että olen nyt elämäni viimeisessä parisuhteessa ja uutta ei tule, tapahtui mitä hyvänsä. Kiintiö täynnä ja sitten jotain muuta, jos ittekseen jää. Intressit on muuttuneet eikä parisuhde elämä tunnu yhtään välttämättömälle. Olen kun olen, mutten hingu parielämää.

Entinen Eivori

Äänestä

Todellakin ja haluan joskus ollakin.

Äänestä

Minä nykyään pystyisin luultavasti seksisuhteeksi sanottuun.

Siis voi siinä muutakin olla, mutta ihmiset näkee sellaiset suhteet, missä ei sitouduta tutustumaan kumppanin ympärillä oleviin muihin ihmisiin ja mietitä tulevaisuutta yhdessä, jonkinlaisena "kevytsuhteena". Seksisuhde, panosuhde, fwb-suhde....

Tälleen vanhempana ei enää ole tarvetta rakentaa mitään "kotia" ja "yhteistä elämää" kenenkään kanssa. Mulla on jo elämäni, enkä aio sitä radikaalisti muuttaa... ja tuntuisi hölmölle, miksi toisenkaan tarvitsisi...

No jos elämiä ei sulateta yhteen, niin mitäs sitten? Ahaa.... pano, seksisuhde siis...

Äänestä

Ei pysty seksisuhteeseen, ei kertakaikkiaan. Ihan pakko ois tutustua ensin. Vaikka maailmanympärimatka.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko palstalla sellaisia henkilöitä, jotka voisivat kuvitella olevansa naisen kanssa sillee seksisuhteessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu