valkosipulin kasvatus

hei!!
me ostettiin kaupasta valmis valko sipuli "taimi" siinä oli valmiiksi pitkät lehdet ja se oli jo melko iso..
niin milloin se on valmista käyttöön ja milloin on sen korjuuaika??
32317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jatkoa....se on siis laitettu jo kasvamaan ulos..ja on kasvanu hyvin..:)

Äänestä

jatkoa....se on siis laitettu jo kasvamaan ulos..ja on kasvanu hyvin..:)

Äänestä

minä ostin kaupasta muutaman valkosipulin ja laitoin nyt syksyllä ne maahan. Nyt odottelen ensi vuotta ja tulevaa syksyä, kuh pääsen sipulin korjaukseen. Valkosipulit voi istuttaa talven alle , siellähän ne on ja ei tartte jääkaapissa "talvettaa".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön??!! kirjoitti:

hei!!
me ostettiin kaupasta valmis valko sipuli "taimi" siinä oli valmiiksi pitkät lehdet ja se oli jo melko iso..
niin milloin se on valmista käyttöön ja milloin on sen korjuuaika??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu