Faarao Mix floppasi

Leafin Faarao Mix oli uutena tuotteena aika floppi. Kukaan tietämäni henkilö ei ole pitänyt happamankarvaisista muumiokarkeista.

Tämän lisäksi kyseistä tuotetta piti vielä myydä jättipusseissa.

Ja sitten vielä tuo Leafin kuuluisa henkilöstöpolitiikka, jossa brändit ovat tärkeämpiä kuin ihmiset... ei mene hyvin Leafilla, ei.
118887
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Että tuo on ihan omaa mutuasi tuo floppaus.
Tuote on 10 parhaiten myyvän pussin joukossa koko valtakunnassa. Erittäin hyvän makuinen, oma suosikkini myös.

Äänestä
  • ...tuo tilasto on? Toukokuulta?

    Voipi näyttää kesäkuusta eteenpäin aika toisenlaiselta. Jos ei näytä, niin sitten voi vain surkutella tätä tyhmää kansaa, joka suuren ääneen valittaa kun työpaikat lähtee Suomesta, ja samalla äänestää omilla euroillaan lähtemisen puolesta.

    Sellainen kansa on irtisanomisensa ansainnut ja itse hankkinut.

    Äänestä

  • Oma näkemäni on taas se, että hyllyt notkuvat Leaf-tuotteita muiden käydessä paremmin kaupaksi. Ihan oikein Leafille.

    Äänestä

Faarao Mix oli karkkisekoituksista paras...faarao mix hävis nii minähä en syö karkkia enää laisinkaa

Äänestä

No sehän on hyvä juttu sulle, ettei tarvitse enää syödä karkkia! Siitä tulee kauheana lisäaineita, sokeria ja turhaa energiaa. Kiitä Fazeria siitä, että pelastivat edes yhden ihmisen karkinmässytykseltä!

Äänestä

Milestäni Farao mix oli erittäin hyvänmakuinen setti, ja sen kerran ku niitä söi niitä kyllä kunnon pussillinen menikin. ja moni kavereistanikin tykkäsi. monta vuotta ollaan jo itketty niiden perään :/

Äänestä
  • Sama täällä,sais tulla takaisin!

    Äänestä

TAKAISIN FAARAOT ostin niitä tuurista irtokarkki lootasta kilon sen jälkeen kun niitä ei enää hyllyissä ollut :(

Äänestä

Ikävöin vieläkin kyseisiä namuja. Saako enää mistään?

Äänestä

Pitäskö tehdä adressi että tulis takasin? kuulema fazerin mässä yx karkkipussi on tekemässä paluun kun tarpeeksi moni pyysi sitä takasin.

Äänestä

Töissä ollesdani 2005 ostin faarao mixin saarelan kaupasta pielaveeltä, olivanhaa vsrastoo kun karkikkimuumiot oli kurttusempiå kuin itde muumiot.
No hyviäne oli ja tienviittahommst jstkui.
Hyvää juhannusta 2021 kiuruvesi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Antura Kanttura kirjoitti:

Leafin Faarao Mix oli uutena tuotteena aika floppi. Kukaan tietämäni henkilö ei ole pitänyt happamankarvaisista muumiokarkeista.

Tämän lisäksi kyseistä tuotetta piti vielä myydä jättipusseissa.

Ja sitten vielä tuo Leafin kuuluisa henkilöstöpolitiikka, jossa brändit ovat tärkeämpiä kuin ihmiset... ei mene hyvin Leafilla, ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu