Uusi poliisitalo jänkälle !

Onko tosi että veronmaksajat saavat kärsiä valtionyhtiön pelleilystä

rakentaa poliisitalo pohjattomalle jänkälle ja päättäjät vain nauraa ,

voiko tämä olla tosi !!!???
5175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Voi se olla tosi!
Yksi koulukin on rakennettu suoraan hetteeseen.
Museo lähes jokeen, tien alle.
Kerrostalo alue 10km:n päähän rinteelle
ja sinne pienituloisimmat, sekä mamut asumaan.

Voi se olla tosi

Äänestä

Nut voi uppotata koko talo

Äänestä

Tämähän on vakava asia koska puhutaan vähintään 20 miljoonan euron investoinnista joka voi mennä hukkaan ,viranomaiset herätkää !!!

Äänestä

Rakennettiinpa Rovaniemellä minne vain, niin kohta homeessa ja käyttökelvoton. Ei päässyt kaupungintalo, Ounasrinteen koulu, Vaaralammen koulu, Kiekörön päiväkoti kovin vanhaksi, kun piti jyrätä maan tasalle. Suunnittelijat ja rakentajat eivät osaa mitään!!!!

Äänestä

Varmaan harmittaa kun poliisi asettuu lähelle ja kylille tulee normaalit lait ja säännöt voimaan ja valvontaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko tosi että veronmaksajat saavat kärsiä valtionyhtiön pelleilystä

rakentaa poliisitalo pohjattomalle jänkälle ja päättäjät vain nauraa ,

voiko tämä olla tosi !!!???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu