KC-HOU:
Peli oli melko tasainen ja ratkesi lopussa HOU haparointiin. Houston sai jopa etenemään enemmän selkeästi paremmalla juoksupelillä, mutta eivät olleet terävänä ratkaisu hetkillä. Mahomes-Kelce oli selvästi Stroud-wr osastoa edellä. Pelissä nähtiin myös melko kyseenalaisia lippuja, joilla HOU puolustusta vietiin taaksepäin. Suurin ero joukkueilla oli valmennuksessa, HOU esitti aika ajoin aivan käsittämättömiä suorituksia molemminpuolin palloa ja kaikkea ei voi laittaa Stroudin tai puolustajien piikkiin, miten puolustus ei saanut Kelcen koppeja ja etenemään hidastumaan tai miten blizit juoksee koskematta sisään tuhoten hyviä drivejä.
KC oli kokonaisuutena parempi joukkue. Reid-Spagnuolo-Mahomes-Kelce oli tänään liian kova Houstonille.
JVM
Divisional playoff 2025
4
970
Vastaukset
- Anonyymi
DET-WAS:
Olipa viidyttävä peli, tätä se tarkoittaa, kun hyökkäys myy lippuja ja puolustus ei voita mestaruutta. Hurjaa ilotulitusta taululle. Goff paiskoi inttereitä taululla olevan piste-eron verran ja vähän enemmänkin. DET oli NFC # 1 seed ja puolustus hajalla eikä minkäänlaista mahdollisuutta voittaa peliä, kun WAS hyökkäys pelasi lähes virheettömästi luovuttamatta palloa. WAS puolustuskin oli sen verran hampaaton, että tässä parissa ei ollut super bowl voittajaa.
JVM - Anonyymi
PHI-LAR:
Eka puoliaika pelattiin vielä kohtuullisessa kelissä ( ei lunta kentällä) ja hyvää fudista nähtiin Eagles vahvan juoksupelin voimin, loistava linja ja Barkley painoi jaardeja. Rams eteni enemmän heittäen ja todella tasaista ja viihdyttävää fudista. Toinen puoliaika oli haastava lumisateesta johtuen, keli alkoi suosia enemmän kotijoukkuetta. Kalifornian lämpöön ja halliin tottunut vierasjoukkue kompasteli, heittopeli oli jengoiltaan ja pallokaan ei pysynyt hyppysissä. Barkley leiskautti komealla siivulla pisteitä tauluun ja vaikka Rams vielä pelin lopun nopealla maalilla ja pitkällä etenemiselle oli lähellä jopa voittoa niin se viimeinen Phi säkki sinetöi pelin ja kotijoukkue juhli jatkoon pääsyä. Harmi, että keli osaltaan pilasi huippumatsin, mutta kyllähän jännitystä piisasi loppuun asti. Vaikka Eagles jatkaa sarjaa kotona, Hurtsin jalan vääntyminen tuo varmasti haasteita seuraavaan otteluun samoin kuin puolustuksen linjassa ja takakentällä tapahtuneet hajoamiset. Siinä riittää PHI mietittävää.
JVM - Anonyymi
Olipa jäätävä peli ja keli. Parasta pleijaria tähän mennessä, kun kaksi erittäin hyvää joukkuetta ja karrikoidusti sanottuna toinen häviää pudotettuun kahden lisäpisteen suoritukseen. Kaksi epäonnen soturia Lamarr ja Andrews kolmella turnoverilla, joista Buf rankaisi ratkaisevan eron. Pisteet taululla kertovat toki aina totuuden, mutta minun silmissä Ravens näytti paremmalta kokonaisuudelta, varsinkin kolmannen neljänneksen juoksupeli näytti mistä korppihyökkäys on tehty. Bills esitys oli kyllä myös loistava ja ottaen huomioon KC loppukauden otteet sekä pleijaripelin niin ei ihme että toiveet finaalipaikasta ovat Buffalossa korkealla. Bills ei ilmeisesti ole koskaan KC ta pleijareissa voittanut, Allen sekä Milano olivat sen verran liekeissä joten kova on oltava Reid-Mahomes puhuri, jos meinaavat vieraiden liekin tähän kauteen sammuttaa.
JVM- Anonyymi
Tästä pudotetusta kahden lisäpisteen suorituksesta tuli muuten mielen -93, kun BUT. kausi oli jo ennen runkosarjan loppua katkolla(laskenallinen hypoteesi). Sen verran jäljessä kärkeä, että ECG piti riskillä kotona voittaa, jotta jonkinlainen teoreettinen mahdollisuus olisi jäljellä.
Pisteitä tuli tauluun melko paljon yleisöä viihdyttävässä ottelussa ja lopussa enää sekunteja jäljellä, peli 34-35. Viimehetken kahden lisäpisteen yritys epäonnistui, tosin kolme pinnaa jäi Porvoo pleijareista runkosarjan lopussa. ECG vei lopulta mestaruuden (ei auttanut edes Meyerin metkut "buffalo billsiä"), ECGltä löytyi silloin mm. puolustuksen linjasta Martiskainen, Nieminen, Kilpeläinen ja Tuomi ( mestaruusvuosien takuumiehiä ).
Ja Porvoo BUT uusi päävalmentaja muistanee hyvin aitiopaikalta jännitystä tihkuneen tilanteen kutkuttavuuden (tosin siihen aikaan oli tapana mennä sekä voitolla että tappiolla yöhön).
JVM
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem1013258Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo22617HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat752506Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k671475Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi
Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?921462Valkoinen Golf
Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.161055Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696184965Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N334964Moottorisahalla kauppaan
Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s10867- 50834