https://www.is.fi/politiikka/art-2000011009340.html
Tynkkynen haluaa Perussuomalaisten puolueohjelmaan Ylen lakkauttamisen. Kanavat haluaisi yksityisille toimijoille. Miten kävisi paikallisradioille?
Tynkkynen haluaa lakkauttaa Ylen.
10
304
Vastaukset
- Anonyymi
Totuuden kertoja Yle halutaan lopettaa, jotta persupropagandaa voidaan levittää ilman häiriöitä.
- Anonyymi
Haluttaisiin mennä venäjän malliin, jossa saataisiin aivopestä kansaa haluamalla tavalla.
Venäjällä toimii vain yksi valtiollinen kanava joka on Putinin hallinnassa. - Anonyymi
Totuuden voisi kertoa halvemmalakin . Yle on norsun kokoinen kustannuksissa verrattuna muuhun mediaan.
Ylelle riittäisi hyvä uutistoiminta ja ajankohtaiset yhteikunnalliset ja maailman poliittiset erikoisohjelma ja maakuntalähetykset sekä suorat urheilulähetykset etenkin hiihtolajit ja yleisurheilu. Pallopelit olkoon maksullisilla medioilla.
Ostettuja ulkomaalaisia sarjoja aivan liikaa. Joka haluaa katella niitä ne löytyvät muilta medioilta. Tässä näin aluksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totuuden voisi kertoa halvemmalakin . Yle on norsun kokoinen kustannuksissa verrattuna muuhun mediaan.
Ylelle riittäisi hyvä uutistoiminta ja ajankohtaiset yhteikunnalliset ja maailman poliittiset erikoisohjelma ja maakuntalähetykset sekä suorat urheilulähetykset etenkin hiihtolajit ja yleisurheilu. Pallopelit olkoon maksullisilla medioilla.
Ostettuja ulkomaalaisia sarjoja aivan liikaa. Joka haluaa katella niitä ne löytyvät muilta medioilta. Tässä näin aluksi.Esim suurin osa eläkeläisistä nauttii Ylen palveluista ihan ilmaiseksi. Yle verohan aletaan perimään portaattomasti kun verotettava tulo on reilut 15000€/vuosi. Suurin vero on 160/vuosi ei sen enempää. Elikkä suurituloisetkin maksaa 13€/kk.
Eihän tässä ajojahdissa rahasta ole kysymys vaan jostain muusta.
Kannattaa myös miettiä mistä se raha tulee esim mtv:n pyörittämiseen, kuka arvaa???
- Anonyymi
Yle voitti luotettavuusäänestyksessä kaikki yksityiset kanavat selvästi. En halua kokoomusradiota perussuomalaisella mausteella. Kevään vaaleissa luottamus punnitaan. Yle tarvii kunnollisen aseman , olen tyytyväinen yleen.
- Anonyymi
Perussuomalaisen aikansa häsläävät, ja saavat vielä leikkauksia aikaan, seuraavaksi käydään alueradioiden kimppuun. Nyt jo tullaan supistamaan alueellisa ohjelmia koska henkilöstöä leikataan nyt 305 henkilöä ja keväällä lisää.
- Anonyymi
Persut ovat juurikin Sepen johdolla olleet venäjällä ottamassa
oppia (opiskelemassa) kun ovat aina olleet venäläismielisiä.
Ei siis kumma että sepeltä tollaisia persujen ajatuksia tulee. Sebu on liha miähiä.🥩
- Anonyymi
Huh huh, piIIua tekis mieli.
- Anonyymi
Taidat kuulua Sebun kanssa samaan leiriin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672415- 661387
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww761210EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41137- 79855
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19800- 43688
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta83672Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe25649- 30646