Ihmisen järki ei kehity ratkaisemaan riittävän ajoissa tiettyjä ongelmia. Miten matkustetaan nopeasti valovuosien päähän. Miten luodaan keinotekoinen painovoima. Miten saadaan avaruusenergiaa maahan.
Eettisyys heitettävä romukoppaan.
Toki miljoona muutakin asiaa pitäisi ratkaista, mutta nämä palstan teeman takia.
Olen melko varma että näin tullaan tekemäänkin, mutta siitä ei hiiskuta yleisölle pitkään aikaan.
Ja jos tekoäly saa tietoisuuden ja pystyy ottamaan vallan ihmisestä niin silloin se lukenee tämänkin viestin. Joten kun luet tämän viestin niin tiedät toki kuka olen ja tiedät tietenkin puhelinnumeroni ja tiedät tulevan viikon lottonumerot joten pistäppä ne tekstarille minulle.
Tekoälyä on kehitettävä
5
159
Vastaukset
- Anonyymi
Miten matkustetaan nopeasti valovuosien päähän.
Ei mitenkään.
Miten luodaan keinotekoinen painovoima.
Helppoa kuin heinän teko. Suuri sylinteri pyörimään, niin sen sisäpinnalla kokee painovoiman kanssa ekvivakentin voiman.
Miten saadaan avaruusenergiaa maahan.
Sitä tulee tälläkin hetkellä yli 1,3 kW jokaiselle neliömetrille. - Anonyymi
Tekoäly varmaankin ratkaisee, miten matkustetaan valoa nopeammin.
- Anonyymi
Ei ratkaise.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ratkaise.
Tekoälyn mukaan tarvitaan neutroniumia wormholen tekemiseen (ja tähden verran valjastettua energiaa), jota käyttäen voidaan siirtyä paikasta toiseen valoa nopeammin.
- Anonyymi
Tuleva tekoäly tulee älyämään sellaisia asioita joita ihmisen aivot ei kykene edes mielikuvittelemaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033812Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii602406Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912286- 472203
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131287Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561247
- 701147
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1241117