Minusta saliyrittäjänä se kuitenkin tuntuu varkaudelta

Anonyymi-ap

10

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuo on kyllä niin härski temppu, täys varkaushan se on.

      • Anonyymi

        ei ole lue lakia äpärä-


    • Anonyymi

      airnb toiminta sanoo noo ja notko selkä pummaa..



      Vastaa kommentoijille
      Mellberg kommentoi nyt päivityksensä saamaa huomiota uudella Instagram-postauksella, jossa hän vastasi aiheen ympärillä pyöriviin kommentteihin. Päivityksessä hän jakaa Mellbergin somekommenteista aiemmin uutisoineen Helsingin Sanomien artikkelin

      Kommentoijat ovat muun muassa arvioineet, ettei pummilla treenaaminen ole lain silmissä varkaus.

      – Minusta saliyrittäjänä se kuitenkin tuntuu varkaudelta ja sali menettää siinä rahaa. Oikeat lakipykälät taitavat löytyä "lievän petoksen" ja ehkä "hallinnan loukkauksen" alta. Epärehellistä toimintaa yhtä kaikki, Mellberg vastasi julkaisussa.

      kesustalainen ntko sanoo robanielllä kaikia sali homja diilereiää saulan hasitelijoiden paikkoojja...

      Mellbergiä ihmetytti myös ”selvästi lakia lukeneet” ihmiset, jotka tulivat kommentteihin esittelemään erilaisia pykäliä.

      – Kyseiset ihmiset antavat epärehellisesti käyttäytyville ihmisille vinkkejä siitä, miten saada se näyttämään lailliselta. Jos tiedät mikä pykälä ei ole oikea, luultavasti tiedät myös mikä on oikea. No mikset sitten suoraan kerro tätä, siitä olisi jopa jotain hyötyä?

      • Anonyymi

        pari 150 kiloista miestä neuvottelemaan pykälistä ja ikkunasta ulos kuten naapurissa...


    • Anonyymi

      niskapersote

    • Anonyymi

      naiko hiltunen omaa äitiäsä.

    • Anonyymi

      ja hävis auton kannossa kuin akat luuseri. pirkkiöt kuuleema panee sitä peppuun.

    • Anonyymi

      ja akkans antaa isole ooh ooh hiltusella pieni akkasaani kylillä eikä lapsi ees oo sen ahahehhe ahahhehe

    • Anonyymi

      ei kelpaakuin propagande lehtee kirjoittaan toisten voitoista kun ite ei ikinä ole saavuttanut mitää,, sosiaali pummi doping pelle ahaheheh

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4643
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      56
      3210
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2873
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2815
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2400
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2185
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      21
      1642
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1601
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1538
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1514
    Aihe