Politisoitui, kannattaa erota!
Erosin martoista
13
117
Vastaukset
- Anonyymi
Muutenkin kannattaa välttää mimmejä, joille ei "lihas" maistu..
- Anonyymi
keskustalainen lesttaattio vanhat kiimaset mummot sielä 2015 jälki maineissa martoja .liitto vaihtaa nimen sä marto liitoksei keu eivä saa lapsia kuin väkisin hyii.
- Anonyymi
Identiteettipolitiikkaan uponneet triggeröityvät, kun "kasvisruoka" mainitaan.
- Anonyymi
Jos järjestö ei enää edusta omia arvoja niin sitten siitä erotaan. Ei tuo ole triggeröitymistä. Jos ei usko siihen, että kasvisruokaan pitää pakottaa niin sitten vain erotaan järjestöstä. Ja vegaanithan vasta ovatkin identiteettipolitiikkaan uponneita fasisteja.
- Anonyymi
Ulla Applsin jälleen kerran ruotii komministi Sirpa Pietikäisen vaikutusta asiaan.
On nimittäin selvää että Pietikaisen motiivit ovat muualla kuin terveellisyydessä tai ympäristöasiassa.
Jos Pietikäisen palli heiluu Brysselin lihapatojen äärellä voi kannattajakuntaa vahvistaa ituhippien äänillä. (Lihapatojen vaikutus muuten näkyy naamasta.)
Sirpa Pietikäisen ainoa motiivi toimia Marttajärjestössä on vain tunnettuutensa lisäämiseksi.
Muutenhan Sirpa on melko seinän värinen eikä hänellä ole mitään asiaa.
Martat ovat joko vedetty Pietikäisen ääntenkalasteluun tai joukossa on aivopestyjä pimpuloita.
- Anonyymi
ihmehommaa että tuputetaan väkisin kasvisruokaa että empä ihmettele jos porukka suuttuu. MTV 3 kanavalla oikein uutisissa siitä uutisoitiin että veikkaan että MTV3 uutisten uutistenlukijat on myös kasvisruokalinjan kannattajaporukkaa että se on semmosta omanlaistansa propagandaa tuo.
- Anonyymi
huomauttaisin myös että lapsilta kuulee totuuden usein ; suurin osa suomen koululaisista&lapsista usein jättää lautaselle kasvikset sillä he syö mieluummin muuta kuin ne kasvikset.
- Anonyymi
nykymaailma on monessa suhteessa hieman sekaisin että joka aatesuunnassa menee huonosti. Tosi turhauttavaa.
- Anonyymi
perussuomalaiset usein sanoo että maalaisjärki kunniaan esim ruokapolitiikassa! Joo on se totta mutta perussuomalaiset on taas rikkaan eliitin asioita lähinnä ajava .
- Anonyymi
joten sen takia en vois kuitenkaan äänestää koskaan persuja vaikka niillä on myös järkeviäki kannanottoja
- Anonyymi
ihmehommaa kasvisruokahöpinät. Ei ihminen pelkillä kasviksilla , ei ainakaan kaikki elä.
- Anonyymi
en siis ihmettele ku martat on suuttuneet. Mul on sympatiat marttojen puolella. Mielipide onko se persreikä? Ei bvälttämättä. Toki pyrin kunnioittamaan toisten mielipiteitä mutta että come on! Onhan se nyt melko satavarma asia että sekasyönti on ollu aina ihmisten juttu että ihmiset syö kaikenlaista ruokaa. Miksi siis höpistä koko ajan kasvis, kasvis ja kasvis?? Pitää ihmisen saada lihaa ja juua maitoo. Pitää ihmisen ruisleipää syödä. Eliitti ja vihreät toitottaa sitä usein että maataloutta pitää rajoittaa ja muokata se kasvisviljelyn suuntaan mutta puuttuu maalaisjärki näiltä ihmisiltä jotka tuollaisia sannoo! En lähde edes perusteleen asiaa koska lähinnä itsestäänselvä asia ja minä en viitti itsestyäänselviä asioita perustella pah!
- Anonyymi
kasvisruokakeskustelussa usein unohtuu tämä; ihmisellä on vapaa oikeus syyä mitä haluaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1424243
Milloin nainen saan sinut?
Kanssani eroottisiin hetkiin? Tiedät ja tunnet kovan haluni, hellyyden myös. Onko vastauksesi edelleen, että en tiedä, e222395Haluan että tiedät tämän
Jos luet täällä. En ole sinulle vihainen, vaikka asiat menivät niinkuin menivät. Ajattelin, että et tykkää minusta, jonk971979Trump syyttää sodasta Ukrainaa.
Vieläkö persut jaksavat naureskella sille kun väitetään Putinin ja Trumpin olevan parhaita kavereita? https://yle.fi/a/3891593- 371475
Johanna Turja, Putinin agentti Alavudelta
Johanna Turja: Ukraina on osa Venäjää https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a4d2ab92-3cc7-41bc-9630-0b48f898e263281437Pride saapuu Iisalmeen
Miksi tällaista tapahtumaa pitää käsitellä kaupungin hallituksessa? Ihan sama kun pistäisi pystyyn umpikännimarssin ja k1761425- 2501285
- 2751145
- 761141