Suomessa harkinnassa Teslan myyntikielto

Suomessa harkitaan jopa Teslan myyntikieltoa koska Elon Musk on Venäjä-myönteinen, Ukraina-vastainen ja tukee toiminnallaan äärioikeistolaisia.

https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/9984454d-f692-4f24-9d73-aeed6b0b5446

Onneksi vetyautot ja vetytankkausasemat ovat tulossa myös Suomeen 💗
9225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Teslan myyntikieltoa harkitaan koko EU:n alueelle. Ei siis pelkästään Suomeen.

Äänestä

Eiköhän Kiinankin hallinnon toimista löytyisi monta syytä boikotoida ja kieltää kiinalaisia sähköautoja.

Äänestä
  • Myös Saksan hallinnosta. Maksattivat meillä omien pankkiensa Kreikan tappiot.

    Äänestä

Kommunisteja kovasti harmittaa, kun varakkaammat ajaa Teslalla.

Äänestä

"Onneksi vetyautot ja vetytankkausasemat ovat tulossa myös Suomeen"

Onneksi Eurooppalaiset täyssähköautot menevät nyt paremmin kaupaksi Teslan hyydyttyä tuottaen paremmin veroeuroja eikä vetyautot vieläkään saa etumatkaa kiinni. Viimeiseen 20 vuoteen ei ole vetyautot onnistuneet useista yrityksistä huolimatta yleistyneet missään maassa vaan sitkeästi vetyautokanta pyöreästi 0,0%. Jotkut ihmiset jopa katuvat vetyauton ostamista. Älä siis anna vetyfanaatikon kehuvan propagandan johtaa sinuakin ansaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18315455/vetyfanaatikot-valehtelevat-sinulle-ja-houkuttelevat-vetyansaan-

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18531011/vetyautojen-ostajat-kokeneet-tulleensa-huijatuksi-ja-nostaneet-oikeuskanteen-

Äänestä

Ei kös F-35 sopimus pitäisi irtisanoa ja ottaa tilalle Ranskalainen Mirage kun USA on nyt venäjä mielinen?

Onko nyt kaikki Jenkkiautoharratajat romuttamassa autojaan koska USA on venäjämielinen?

Oletteko ihan päästänne vialla?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomessa harkitaan jopa Teslan myyntikieltoa koska Elon Musk on Venäjä-myönteinen, Ukraina-vastainen ja tukee toiminnallaan äärioikeistolaisia.

https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/9984454d-f692-4f24-9d73-aeed6b0b5446

Onneksi vetyautot ja vetytankkausasemat ovat tulossa myös Suomeen 💗

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu