Vaikka kyseessä huumoriyhtye niin asia on sen verran vakava että jopa KOTUS on ottanut kantaa siihen miten sen nimi tulee kirjoittaa oikein.
Yhtyeen nimi KAJ taipuu KAJ’n
https://kotus.fi/yhtyeen-nimi-kaj-taipuu-kajn/
Pohjanmaalainen huumoriyhtye KAJ
16
670
Vastaukset
- Anonyymi
KAJ on Suomen vientituote nro 1.
- Anonyymi
Voisiko jopa sanoa että Pohjoismaiden vientituote nro 1. Nyt jonkun kotimaisen saunan ja kiusvalmistajan pitäisi äkkiä tehdä kundien kanssa sponsori- ja mainosdiili ennenkuin muut ehtivät ensin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voisiko jopa sanoa että Pohjoismaiden vientituote nro 1. Nyt jonkun kotimaisen saunan ja kiusvalmistajan pitäisi äkkiä tehdä kundien kanssa sponsori- ja mainosdiili ennenkuin muut ehtivät ensin.
Veikkanpa että suosio lopahtaa yhtä nopeasti kuin alkoikin, ei hurreja kiinnosta enää viisujen jälkeen, saati muita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Veikkanpa että suosio lopahtaa yhtä nopeasti kuin alkoikin, ei hurreja kiinnosta enää viisujen jälkeen, saati muita.
Kesän keikkamyynti meillä ja varsinkin Ruotsissa kertoo vähän toista.
- Anonyymi
Youtubessa on amatööritason suomennoksia laulun sanoista. Esimerkkinä höyry ylös, joka tarkoitta siis lisää löylyä. Tuben käännöksissä on paljon muutakin korjattavaa.
- Anonyymi
Nyt on tullut myös ammattitason käännös. Nimittäin Suomen männävuosien euroviisuedustaja kuunkuiskaajat on tehnyt kappaleesta omanlaisensa version.
Viroksikin kappale on ehditty kääntää jo parillakin eri tavalla.
- Anonyymi
Löyly ylös, höyry ulos ja kokkelpiimee piäle.
- Anonyymi
KAJ koostuu kolmesta maanpetturista. Heidät tulee tuomita ankaraan rangaistukseen.
- Anonyymi
Svenssonit voi passittaa ruotsiin
- Anonyymi
Tää kaj tulee tuota rannikkoruotsinn pikkupitäjästå missä vihataan suomen kieltä. Sen takia esiinnytään ruotsin lipun alla. Erika voittoon.
- Anonyymi
Miten yhtyeen jonka nimi on KA' sitten taipuu?
- Anonyymi
Kotukseen vaan kysymystä. Kyllä he vastaavat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kotukseen vaan kysymystä. Kyllä he vastaavat.
Ehkä tuota kysymyksen muotoilua voisi ensin hieman harjoitella.
- Anonyymi
Ruotsiin joutaakin selvä ..nttibändi!
- Anonyymi
4. sija oli lievä pettymys. Varsinkin kun kv.vedonlyöntitoimistot puhuivat yli 40% varmuudesta sen suhteen että voitto tulee.
- Anonyymi
Olihan se puoliksi oikein. Kummassakin ennusteessa on nelonen näkyvissä.
4.sija tai 40% on sama luku. Kysykää matematiikan laitokselta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578960IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116227Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661340Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61291- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43768MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676