Kiinnostaa tietää mistä kaikkialta ihmiset ovat saaneet ruokamyrkytyksen. Suomesta? Ulkomailta? Mitä ruokaa söitte?
Mistä olette saaneet ruokamyrkytyksen?
5
140
Vastaukset
- Anonyymi
En tietääkseni saanut sellaista mistään enkä edes ulkomailla.
En ole saanut mistään enkä koskaan ruokamyrkytystä koska en juo raakaa (pastöroimatonta) maitoa ja olen tarkka kypsentämättömistä kasviksista. Suurin osa eli kaksi kolmasosaa ruokamyrkytyksistä aiheuttaa kasvisperäiset ruoka-ainekset.
- Anonyymi
Viimeksi Atrian lenkistä noin 30 v sitten. Sitä ennen ainakin Sodankylän varuskunnassa 1964-65 vaihteessa maksalaatikosta. Pari muutakin tapausta, mutta en muista tarkemmin.
- Anonyymi
Erehdyin ostamaan Budapestin lentoasemalta Cokiksen jäillä, vatsa tuli kipeäksi ja
ripulit tuli housuun ja en pystynyt menemään lennolle Suomeen kuin vasta seuraavana
päivänä. Eli älä missään ota jäitä juomaasi vaan aina raakaa viinaa tai hiilihapotettuja
juomia. - Anonyymi
Aikoinaan torin lihapiirakka haisi pahalle. Syöttivät lapselle vanhaa jauhelihaa. Tuli muistaakseni maha kipeäksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265626
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai964853Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404804Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3912359- 1302266
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv11996- 1091876
- 2561607
- 3821363
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601203