https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011113191.html
Toivottavasti kuullaan jälkitoimet myös
Ulkomaanpojat ei puhu suomea -taksikuskit kärysi
49
844
Vastaukset
- Anonyymi
Onko kolarit lisääntynyt?
Ajotyylit puhuttaa kertoi iltalehti - Anonyymi
Pääsisko irakiin ajamaan taksia puhumalla vain suomea?
- Anonyymi
TAPPAISIVAT VÄÄRÄUSKOISEN.
- Anonyymi
Mita jos puhuta rootsi
- Anonyymi
Voi, voi, sinua raukkaa, kun et lopeta vaikka kaikki pyytää lopettamaan tuon siansaksan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi, voi, sinua raukkaa, kun et lopeta vaikka kaikki pyytää lopettamaan tuon siansaksan.
Moktar gubta syndrooma
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Moktar gubta syndrooma
Hysttres
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hysttres
Hesarissa oli taannoin juttua, jossa sanottiin, että suomalaisten eivät voi vaatia palvelua äidinkielellään baaressa. Myös sairaaloihin perskokkareet kuskaa esim Filippiineiltä kielitaidottomia hoitajia.
Miksi taksikuskien pitäisi osata suomea, jos sitä ei tarvitse osata muissakaan palveluammateissa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hesarissa oli taannoin juttua, jossa sanottiin, että suomalaisten eivät voi vaatia palvelua äidinkielellään baaressa. Myös sairaaloihin perskokkareet kuskaa esim Filippiineiltä kielitaidottomia hoitajia.
Miksi taksikuskien pitäisi osata suomea, jos sitä ei tarvitse osata muissakaan palveluammateissa?Ajattele että meitä isänmaallisiaon vielä.
Mene iraniin itse - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi, voi, sinua raukkaa, kun et lopeta vaikka kaikki pyytää lopettamaan tuon siansaksan.
moktar gubta
- Anonyymi
Hyvä, että edes jotkut viranhaltijat tekee työnsä niin kuin nämä takseja ratsanneet. Kaupungin hyväpalkkaiset viranhaltijat nukkuu, kun laiton majoitus vain saa rehottaa.
No niille palkka tulee säännöllisesti vaikka vain nukkuisivat, näin se on, ei minkäänlaista tulosvastuuta.- Anonyymi
Miten helvetissä voi toimia taksikuskina jos ei ymmärrä kieltä eikä tunne paikkakuntaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten helvetissä voi toimia taksikuskina jos ei ymmärrä kieltä eikä tunne paikkakuntaa?
Asiakkaat toimivat kuskeina
- Anonyymi
Voiko poliisit kutsua paikalle jos epäilyttävä taksikuski on?
- Anonyymi
En saanut Turkissa taksissa suomenkielistä palvelua!
Minne voin valittaa? - Anonyymi
Maksaako veroja musut?
- Anonyymi
Musu = muun sukupuolinen.
- Anonyymi
Ajaako matut suomessa ajokortin?
Eikö niiden ajotyyliä ole ihmetelty?
Iltalehdet näin kertoi - Anonyymi
helsinkiläisen menevän viidakko poikia
- Anonyymi
Musset
- Anonyymi
Mulapas olla googlaus kaantaja ja matka jatkuu uu
- Anonyymi
Oliko rovaniemellä raiskaustakseja?
Hyssttre
MOT tänään - Anonyymi
https://www.is.fi/autot/art-2000011119999.html
jaa että kouluttaa koko muslimimaailma?- Anonyymi
Kertoo paljon tämän yhteiskunnan viranhaltijoista.ja tämän kunnan.
- Anonyymi
Sakin hivutus olis hyvä
- Anonyymi
menevä suharit
- Anonyymi
Poistakaa suomesta
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18882093/ryhmassa-ryostelevia-nuoria-yhdistaa-helsingissa-esimerkiksi-kieli--tai-kulttuuritausta
isolla kirkolla juu-joko rovaniemellä? - Anonyymi
paljonko rovaniemellä tulkkikuluja näistä oikeudessa ja vakuutusyhtiöillä?
Kertokaa julkisesti - Anonyymi
hyssytrea
- Anonyymi
Hän työskentelee nykyään taksikuskina.vihreiden ehdokas puri poliisia
Anonyymi-ap
2025-03-29 11:15:40
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/da5c10c5-172f-415a-96ec-29e1808b5259
”Sopimusrikkomus”
Yritystoiminnan sittemmin jättänyt Alizadeh Azar on ehdolla kuntavaaleissa vihreiden riveissä Espoossa. Hän työskentelee nykyään taksikuskina.
Iltalehti tavoitti Espoon vihreiden toiminnanjohtajan Reima Kuukan kommentoimaan puolueensa ehdokkaan rikostuomioita. Kuukan mukaan Alizadeh Azar ei kertonut puolueelle rikoshistoriastaan ehdokashaastattelussa.
– Lopetamme ehdokkaan mainostamisen, ja ehdokas lopettaa kampanjoinnin yhteisymmärryksessä, Kuukka viestittää Iltalehdelle.
Iltalehti ei tavoittanut Alizadeh Azaria kommentoimaan asiaa. Kuukan mukaan Alizadeh Azar on pahoillaan, eikä halua kommentoida tämän enempää.
– Espoon vihreille tieto tuomioista tuli todella ikävänä yllätyksenä. Haastattelemme kaikki ehdokkaat huolellisesti, ja tämän yhteydessä kysymme aina, onko henkilöllä tuomioita, syytteitä tai muita asioita, joista meidän olisi syytä tietää.
– Ehdokas ei ole haastattelutilanteessa kysymisestä huolimatta näistä kertonut, joten kyseessä on tältä osin sopimusrikkomus, Kuukka sanoo.
PS. mitä nyt puree taksikuskina? - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/maahanmuutto
kannattaa lukea tekoja ja menoja - Anonyymi
Iran taksikeskus?
- Anonyymi
Pahamaa
- Anonyymi
utmbo female
- Anonyymi
Kyrpäuskonto
- Anonyymi
salille mars
- Anonyymi
Ei uskalla taksia enää yhtään tolpalta ottaa kun mittareilla sutkataan ja kalliit on hinnat. Itse uskallan enää vain uberin kyytiin jonka maksan kätevästi ennakkoon niin ei tule yllätyksiä eikä huijata.
- Anonyymi
aasasae
- Anonyymi
Kkk
- Anonyymi
Mnnm
- Anonyymi
Kohta taaskolarisuma...
- Anonyymi
Uber ja Bolt luotettavimmat rovaniemellä kun ennakkoon maksettu kyyti, ja edullisimmat myös.
- Anonyymi00055
Nuslimeita
- Anonyymi00056
Jälkeenjääneitähän te kommentoijat olette. Mitään selvää ei saa lyhyistä lauseistanne.
Hyvin yksinkertaisia suhareita on paikalliset. Teillä menee tunteisiin.
Eikö se opiskelu maittanut silloin kun sen aika oli?
Nyt olet sinä paikallinen ratinvääntäjä yhtä taitava kuin kuka tahansa autonajaja.
Surkeita luusereita olette.
🤣🤣🤣🤣 - Anonyymi00058
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011691881.html
työ tekijäänsä kiittää?
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 744237
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans893953Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa572468Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?662314Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik412034- 491909
- 1121855
- 561672
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?551663- 661572