https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011113191.html
Toivottavasti kuullaan jälkitoimet myös
Ulkomaanpojat ei puhu suomea -taksikuskit kärysi
33
333
Vastaukset
- Anonyymi
Onko kolarit lisääntynyt?
Ajotyylit puhuttaa kertoi iltalehti - Anonyymi
Pääsisko irakiin ajamaan taksia puhumalla vain suomea?
- Anonyymi
Mita jos puhuta rootsi
- Anonyymi
Voi, voi, sinua raukkaa, kun et lopeta vaikka kaikki pyytää lopettamaan tuon siansaksan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi, voi, sinua raukkaa, kun et lopeta vaikka kaikki pyytää lopettamaan tuon siansaksan.
Moktar gubta syndrooma
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Moktar gubta syndrooma
Hysttres
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hysttres
Hesarissa oli taannoin juttua, jossa sanottiin, että suomalaisten eivät voi vaatia palvelua äidinkielellään baaressa. Myös sairaaloihin perskokkareet kuskaa esim Filippiineiltä kielitaidottomia hoitajia.
Miksi taksikuskien pitäisi osata suomea, jos sitä ei tarvitse osata muissakaan palveluammateissa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hesarissa oli taannoin juttua, jossa sanottiin, että suomalaisten eivät voi vaatia palvelua äidinkielellään baaressa. Myös sairaaloihin perskokkareet kuskaa esim Filippiineiltä kielitaidottomia hoitajia.
Miksi taksikuskien pitäisi osata suomea, jos sitä ei tarvitse osata muissakaan palveluammateissa?Ajattele että meitä isänmaallisiaon vielä.
Mene iraniin itse - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi, voi, sinua raukkaa, kun et lopeta vaikka kaikki pyytää lopettamaan tuon siansaksan.
moktar gubta
- Anonyymi
Hyvä, että edes jotkut viranhaltijat tekee työnsä niin kuin nämä takseja ratsanneet. Kaupungin hyväpalkkaiset viranhaltijat nukkuu, kun laiton majoitus vain saa rehottaa.
No niille palkka tulee säännöllisesti vaikka vain nukkuisivat, näin se on, ei minkäänlaista tulosvastuuta.- Anonyymi
Miten helvetissä voi toimia taksikuskina jos ei ymmärrä kieltä eikä tunne paikkakuntaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten helvetissä voi toimia taksikuskina jos ei ymmärrä kieltä eikä tunne paikkakuntaa?
Asiakkaat toimivat kuskeina
- Anonyymi
Voiko poliisit kutsua paikalle jos epäilyttävä taksikuski on?
- Anonyymi
En saanut Turkissa taksissa suomenkielistä palvelua!
Minne voin valittaa? - Anonyymi
Maksaako veroja musut?
- Anonyymi
Musu = muun sukupuolinen.
- Anonyymi
Ajaako matut suomessa ajokortin?
Eikö niiden ajotyyliä ole ihmetelty?
Iltalehdet näin kertoi - Anonyymi
helsinkiläisen menevän viidakko poikia
- Anonyymi
Musset
- Anonyymi
Mulapas olla googlaus kaantaja ja matka jatkuu uu
- Anonyymi
Oliko rovaniemellä raiskaustakseja?
Hyssttre
MOT tänään - Anonyymi
https://www.is.fi/autot/art-2000011119999.html
jaa että kouluttaa koko muslimimaailma?- Anonyymi
Kertoo paljon tämän yhteiskunnan viranhaltijoista.ja tämän kunnan.
- Anonyymi
Sakin hivutus olis hyvä
- Anonyymi
menevä suharit
- Anonyymi
Poistakaa suomesta
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18882093/ryhmassa-ryostelevia-nuoria-yhdistaa-helsingissa-esimerkiksi-kieli--tai-kulttuuritausta
isolla kirkolla juu-joko rovaniemellä? - Anonyymi
paljonko rovaniemellä tulkkikuluja näistä oikeudessa ja vakuutusyhtiöillä?
Kertokaa julkisesti - AnonyymiUUSI
hyssytrea
- AnonyymiUUSI
Hän työskentelee nykyään taksikuskina.vihreiden ehdokas puri poliisia
Anonyymi-ap
2025-03-29 11:15:40
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/da5c10c5-172f-415a-96ec-29e1808b5259
”Sopimusrikkomus”
Yritystoiminnan sittemmin jättänyt Alizadeh Azar on ehdolla kuntavaaleissa vihreiden riveissä Espoossa. Hän työskentelee nykyään taksikuskina.
Iltalehti tavoitti Espoon vihreiden toiminnanjohtajan Reima Kuukan kommentoimaan puolueensa ehdokkaan rikostuomioita. Kuukan mukaan Alizadeh Azar ei kertonut puolueelle rikoshistoriastaan ehdokashaastattelussa.
– Lopetamme ehdokkaan mainostamisen, ja ehdokas lopettaa kampanjoinnin yhteisymmärryksessä, Kuukka viestittää Iltalehdelle.
Iltalehti ei tavoittanut Alizadeh Azaria kommentoimaan asiaa. Kuukan mukaan Alizadeh Azar on pahoillaan, eikä halua kommentoida tämän enempää.
– Espoon vihreille tieto tuomioista tuli todella ikävänä yllätyksenä. Haastattelemme kaikki ehdokkaat huolellisesti, ja tämän yhteydessä kysymme aina, onko henkilöllä tuomioita, syytteitä tai muita asioita, joista meidän olisi syytä tietää.
– Ehdokas ei ole haastattelutilanteessa kysymisestä huolimatta näistä kertonut, joten kyseessä on tältä osin sopimusrikkomus, Kuukka sanoo.
PS. mitä nyt puree taksikuskina? - AnonyymiUUSI
https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/maahanmuutto
kannattaa lukea tekoja ja menoja
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anniina Valtonen tilittää - Potkut avasivat sanaisen arkun: "Ainut asia elämässä..."
Suosikkimeteorologi ja Puoli seitsemän -ohjelmasta tuttu Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Ylen muutosneu1163697Purraa riepoteltiin kuin märkää rättiä...
...Purra vastaukset olivat pelkkää persujargonia, hermotkin kärähtivät hänellä pari kertaa. Arvosanaksi jäi nolla näistä5723186- 961921
Ellen Jokikunnas paljastaa - Näin Ralph-poika, 8, vaikuttaa Italiassa asumiseen: "Jos jossain..."
Miten käy Italiassa asumisen tulevaisuudessa? Ellen Jokikunnas ja Jari Rask remontoivat unelmiensa kodin Italiaan ja sa211403Vaikka pidät minua
Herkkänä ja kilttinä niin tiedät että olen vahvaa tekoa. Vaikka mitä tapahtuisi niin yleensä selviän. Lähes aina. Nyt on501396Nainen, tilanne on nyt tämä
että olen pyristellyt irti vahvoista tunteista sinuun, ja alku on näyttänyt hyvältä. Olisiko viikko jo taisteltu. Vielä821384- 1021186
- 441133
Sheikki Laakso puolustaa poikaansa ja ilmeisesti tunnustaa itse nuorena syyllistyneensä samaan
Perussuomalaisten kansanedustajan Sheikki Laakson poika Nico Laakso on persujen kuntavaaliehdokas Kouvolassa ja aluevaal1251132- 901109