Miksi Lapissa asuvat pitävät itseään parempina?

Anonyymi-ap

Siellä asuvilla on usein mielipiteitä meistä jotka asuvat etelämpänä. Me emme osaa elää, me emme ole aitoja ihmisiä, me emme osaa autoa jne.
Lapissa taas asuu oikeat ihmiset, muut on roskaa.
Miksi?

6

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      se johtuu et kun eteläsuomesta tullaan pohjoiseen niin käyttäydytään ku oltas kuninkaita pohjoisen asukkaita kohtaan, huono käytös ,ylimielisyys ja vaikka mitä.

    • Anonyymi

      Tosi on.

    • Anonyymi

      Suhteessa väkilukuun Lapissa ihmiset ovat suorapuheisempaa ja rehellisempää sakkia ja johtuisiko ajotaito siitä jatkuvasta ”huonosta” ajokelistä ja kapeista teistä? Ja muutenkin sen lakikirja käessä menon voi unohtaa Lapissa kun ne sotii kaiken järjellisen toiminnan kanssa aina vastaan.

    • Anonyymi

      Mutta se kusipäisyys on molemminpuoleista ja miksi kukaan ei ikinä vertaa kainuuta ja Pohjanmaata sama ongelma sielläkin. Lapissa erot ovat suurempia esim junttien ja snobien välillä tai kävelevän rapalan ja leninkineidin välillä. Ja mielenvikaisuutta on suhteessa paljon enemmän kuin etelässä ns ”kurissa ja herran nuhteessa” eläviin verrattuna. Johtuisiko ihmisten vähäisyydestä ja saa tehä niinkö lystää

    • Anonyymi

      Me täällä Lapissa vain olemme yksinkertaisesti parempia. Se on kaikille täällä Lapissa itsestään selvä asia.

    • Anonyymi

      Etelän ihmiset on, noh etelän ihmisiä. Suora puhe loukkaa, ne sottaa, hajottaa, ei kunnioita luontoa, eläimiä ymv.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      153
      2617
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      197
      1890
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      70
      1667
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1628
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1351
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      72
      1021
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1010
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      999
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      190
      924
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      67
      901
    Aihe