EN TAHDO SYÖDÄ VEGAANISTA ELÄINTÄ

Olkoon että ruoassa ei ole eläimiä yhtään, mutta jos ruoka muistuttaa eläimiä, niin miksi sitä pitäisi syödä?


Kun ei välitä eläimistä ja pitäisi syödä niitä, vaikkei olisivat ne lihaisia.


Muistuttavuus on jopa MAUSSA kun maku on tehty muistuttamaan ELÄINRUOKIA.


Vegaaninen eläinmaku.
En tahdo syödä vegaanista eläinmakua.
5377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kuule idiotti. Ne raadoista tehdyt ruuat on maustettu runsaalla suolalla, mausteilta ja kasviksilla: koska kuollut lihaskudos itsessään ei juuri maistu miltään eikä kukaan ihminen syö pelkkää rasvatonta, keitettyjä ja maustamatonta lihaa koska se ei ole yksinään hyvää.

Kokeile tehdä jauheliha kastike ilman jauhelihaa, korvaa liha öljyllä ja suolalla.
yllätyt kun huomaat että se liha ei ole ruuan tärkein komponentti (kallein ja epäterveellisin kylläkin).

Äänestä
  • Kasviksista saa oikein hyvän makuisia ruokia.
    Tein hampurilaispihvejä, joissa oli papuja, sieniä, kaurahiutaleita, sipulia, punajuurta ja mausteita.
    Tuli oikein hyvänmakuisia hampurilaisia, vaikka olikin kasvispihvi.
    Pihvin paistaminen oli vähän haasteellista, varsinkin pihvin kääntäminen, että pysyy kasassa.
    Täytyy vaan paistaa riittävän kauan ja pannulla.
    Valurautapannuun tarttuu kyllä kiinni, paremoia ovat pannut, joissa on tarttumaton pinnoite ja öljyä käyttää paistamiseen.
    Maustamalla ruoka saadaan maittavaksi.
    Jauhelihapihvi on mauton, jollei siihen lisää suolaa ja mausteita.

    Äänestä

KASVISSYÖNTI ON MURHAA

"Kasvit kommunikoivat kemiallisilla signaaleilla, jotka varoittavat naapureita vaarasta, ja niiden juuret vaihtavat tietoa sieniverkoston kautta.

Viljelykasvit voivat jopa tunnistaa oman sukulaisensa ja muuttaa kasvuaan, jotta ne eivät kilpaile sukulaistensa kanssa.

Lisäksi niiden lehdissä on kaasujen vaihtoa varten mikroskooppisen pieniä ilmarakoja. Ne ovat kuin pieniä suita, joilla kasvit hengittävät"

Tieteen kuvalehti

Äänestä

Suomen mielenterveyspalvelut eivät selvästikkään toimi.
Jotain tarttis tehdä.

Äänestä

Ihminen on 2 milj. Vuotta syönyt lihaa. Viljellyt maata 10 000 vuotta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olkoon että ruoassa ei ole eläimiä yhtään, mutta jos ruoka muistuttaa eläimiä, niin miksi sitä pitäisi syödä?


Kun ei välitä eläimistä ja pitäisi syödä niitä, vaikkei olisivat ne lihaisia.


Muistuttavuus on jopa MAUSSA kun maku on tehty muistuttamaan ELÄINRUOKIA.


Vegaaninen eläinmaku.
En tahdo syödä vegaanista eläinmakua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu