Perussuomalaisten eli keltamössön vaalivoittoa pukkaa ja on pelättävä. Dieselinä keltapersuilla on viha, kauna ja katkeruus. Yksi jos toinen hilluu Vatasen kätyrinä yksi jos toinenkin haluaa kostaa potkunsa, ja joku lopettaa crossfit harrastuksen kaupungin tiloissa. Yhden katkeruus kumpuaa nuorisotiloista ja yksi haluaa kostaa Pyhän Hengen lämpölaitoksen myynnin. Onki porukassa yhtään joka pystyisi tekemään yhteistyötä ja yhteyksiä. Kemijärven kannattaa valmistautua vallankumoukseen. Elämme pelottavaa aikaa. Ja kun persujen taustalla nousee Sirpuli Iivarin yhden asian liike niin a vot. Kaaos on edessä. Kusessa ollaan. Muutetaan pois.
Keltamössö jos pärjää, alakaa tapahtua
12
434
Vastaukset
- Anonyymi
Viime vaalien jälkeen Kelloniemi huusi että Atte lähtee. Nyt se huutaa voittonsa jälkeen että Solatie, Tervonen, Säärelä ja Kuvaja lähtee.
- Anonyymi
Katkeruutta, katkeruutta ja kostonhimoa. Auttaako tässä edes kirkkoherran läsnäolo?
- Anonyymi
Eikö vuosikin sitten Matti Hietanenkin ollu Ylen uutisen mukaan saamassa varoituksen talousjohtaja Tuula Kuvajan kiusaamisesta. Luin tuolta netin historiasta. Oliko se sama Episodi joka nähtiin valtuustossa youtubesta. Huh huh. Miten siinä kävi.
- Anonyymi
Pärjää hyvin. Nivala luo voiton Keltuaisille.
- Anonyymi
Kyllä sen kestää kun pannaan koko pomoporukka uusiksi. Juhana hallituksen puheenjohtaja ja Hietanen valtuuston puheenjohtaja. Äänestäjät sen on päättänyt. Sirpuli Pekan Iivari saa vetää ympäristösuojelua.
- Anonyymi
Keltainen ilon pääsiäinen on tulossa. Juhana ja Paula tarjoavat suklaamunia irtisanotuille dinalle, marjolle, tuulalle, päiville, ilpolle, sannalle, heidille ja kaikille muille joita ei mainittu.
- Anonyymi
Nyt meidän pitää äänestää oikeita ehdokkaita eikä näitä öyhöttäjiä!! Persujen öyhöttäjät ei saa muuta ku riitaa aikaiseksi.
- Anonyymi
Eihän tuo pidä yhtään paikkansa. Et ole tainnut lukea ehdokkaiden esittelyjä vaan taidat olla katkera itse, kun persuissa on monta erilaista osaajaa ja paljon yhteistyökykyisiä jo ammattiensakin vuoksi. Taitaa aloittajalla pelottaa, mutta onneksi pian on sunnuntai. Jutellaanpa sitten lisää kun, tiedämme tuloksen. Keltainen on kevään väri.
- Anonyymi
Keltainen on kusen väri.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keltainen on kusen väri.
Ei hätiä mitiä.
Purra tilannut kontillisen uusia
Kaksiteho sakšia
Kiinasta.
Persumissit töihin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei hätiä mitiä.
Purra tilannut kontillisen uusia
Kaksiteho sakšia
Kiinasta.
Persumissit töihin.Riittääkö ne?
Ikävää talouspolitiikkaa harrastetaan.
Kysely: Leikkaukset ajaneet ihmisiä kodittomiksi, itsetuhoisiin ajatuksiin ja nälkään
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011156984.html - Anonyymi
Ja ketkä on niitä yhteistyökykyisiä Persuista? Räksyttäjiä ne ovat ja kauniista porukkaa. Ei auta kirkkoherran läsnäolo.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662398Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1822074Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.452027Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1181752Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301748Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1791425Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2071369Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261215En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.91002- 801001