Lämpöaalto tulee, ja kaikki sulaa.
Juhlikaa nyt viimeisiäkin talven lumia
5
237
Vastaukset
- Anonyymi
Toivottavasti kevät alkaa nyt kunnolla ja kesä tulee pitkän talven jälkeen 🌞
- Anonyymi
Harvoin kesä edes toukokuussa alkaa huhtikuusta puhumattakaan, mutta olisi se kiva, jos jos ilmat lämpenisivät edes 15 - 20 välille.
Talvi ei mielestäni ainakaan Keski-Suomessa ole ollut pitkä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Harvoin kesä edes toukokuussa alkaa huhtikuusta puhumattakaan, mutta olisi se kiva, jos jos ilmat lämpenisivät edes 15 - 20 välille.
Talvi ei mielestäni ainakaan Keski-Suomessa ole ollut pitkä.Toivotaan, ettei tule takatalvea ❄️🌨
- Anonyymi
No etelä suomeen saattaa tulla, mutta paikakunta nimeltä kemi on kaikessa poikkeus. Tänäänki peräti 5 astetta lämmintä taitaa olla tämän vuoden lämpimin päivä. Ens viikolla jo kylmenee huomattavasti. Luntakin täällä kovsti.
- Anonyymi
VAPPUKIN MENETETÄÄN KYLMÄLLE 🌨🌬❄️
"Etelässä mennään ehkä kymmeneen asteeseen päivällä. Pohjoisessa puhutaan muutamista asteista.
– Kovin lämmintä vappua tästä ei saa tekemälläkään.
Lännestä pyrkii sadealueita koko maahan.
– On siinä sellainen uhka, että jos jotakin sataa, niin yöllä se voi tulla etelää myöten lumena tai räntänä"
MTV3
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427215
- 324028
- 543523
- 423030
- 172776
- 372248
- 162226
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482216- 412193
- 452169