Lupaa tuore säätiedote. Voi perrr, ja juuri kun kesien piti täällä aikaistua 6x nopeudella muuhun maailmaan nähden! Taalasmaan ennustukset jälleen kusaisi.
Lumisadetta Etelä-Suomeen
9
189
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tule keski-euroopan ilmastoa, vaikka luvattiin🥶
- Anonyymi
Nonni, nyt on sitten maa valkoisena ihan tässä etelässä meren rannallakin. Taalasmaan ennusteet kusoo..
- Anonyymi
"Taalasmaan"
Taalasmaa on salattujen elämien fiktiivinen hahmo. Taidat olla vähän ulapalla, ihmisraukka.
- Anonyymi
Sodankylän korkeudella tullut 45 cm lunta yön aikana, uusi kaikkien aikojen ennätys toukokuulle. Voreka ukot itte vaan ennusti tavanomaista lämpimämpää toukokuuta!!!
- Anonyymi
Ilmasto lämpenee
- Anonyymi
Ilmastouskovaisilla koettelemusten ajat jatkuu.... Auttaisiko Marxin nimeen rukoilu?
- Anonyymi
Tammikuu, helmikuu, maaliskuu ja huhtikuu keskimääräistä lämpimämpiä. Vuodet 2023 ja 2024 globaalisti mittaushistorian lämpimimmät.
Täytyy olla melko visakalloinen puusilä, jos ei huomaa ilmaston muuttuneen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tammikuu, helmikuu, maaliskuu ja huhtikuu keskimääräistä lämpimämpiä. Vuodet 2023 ja 2024 globaalisti mittaushistorian lämpimimmät.
Täytyy olla melko visakalloinen puusilä, jos ei huomaa ilmaston muuttuneen."Keskimääräinen" on turhan alhainen - perua jääkaudelta 🥶
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tammikuu, helmikuu, maaliskuu ja huhtikuu keskimääräistä lämpimämpiä. Vuodet 2023 ja 2024 globaalisti mittaushistorian lämpimimmät.
Täytyy olla melko visakalloinen puusilä, jos ei huomaa ilmaston muuttuneen.Pelkään, että maailma muuttuu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1132332Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from341912Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen271863- 1021856
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276481855Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la571142- 1101046
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei20923- 54870
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110847