Yllättäen lidlin ongelmajätteet viimeisenä
Anonyymi-ap
6402
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Urho voitti ja Lidlin Urhoa aina ostankin eri makuisina , on halpa ja proteiinin ja rasvan suhde parempi kuin kalliimmissa. Nuo Grillimaisterit olen jättänyt Lidliin , yleensä lilluvat maustelitkussa ja muutenkin edustavat eineslinjaa.
Uskomatonta valehtelua, lihaa muka 87% vaikka rasvaakin 24%. Ostan aina mahdollisimman vähärasvaista 10-15% tai sitten edes juustoa ihran tilalla. Jauhot tai melkein mikä tahansa parempaa kuin rasva.
Ei mieleesi juolahtanut, että grillimakkaroissa käytetään rasvaista lihaa, ei sinne ihraa laiteta.
Ihrat laitetaan meetvursteihin. Kun ostat siankylkeä, saat 100% lihaa, jossa on rapiat 30% rasvaa.
Läski ja ihra eivät ole lihaa, eikä possu ja nauta ole läheskään noin rasvaisia. Ihraa niihin on lisätty että saavat mahdollsimman isot voitot ihmisten terveydestä välittämättä.
Jännä juttu kuinka sitkeimmät hönöt eivät pääse yli saksalaisesta ruokakauppaketjusta. Hyvä kun on valinnan varaa ja edes vähän kilpailua, ettei meitä ihan ryötöhinnoilla tapeta, vaikka kotimaiset sitä yrittää.
Hyvin pieneen valikoimaan joutuu liiterissä tyytymään jos meinaa saada ostokset halvemmalla kuin s-kaupoissa. Onneksi hedelmät, kasvikset, juurekset ja osa perustarvikkeista yleensä melko edullisia.