Erehdyin ostamaan savolaisen Truben lohivoileipäkakun. Muutama suolakalaviipale päällä, kreemiä ja valkoista leipää, vähän sulatejuustoa. Aivan täyttä ku*setusta tällaiset tuotteet. Hävetti helvetisti tarjota vieraille tuollaista mautonta skeidaa.
Varokaa kyseistä tekelettä. Täyttä kuonaa kopiosta. Hävetkää savoveivarit!
Varokaa kyseistä tekelettä. Täyttä kuonaa kopiosta. Hävetkää savoveivarit!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Taidat puhua paskaa , kuopiosta ostin Truben lohikakun. Maku vimosenpäälle. Laatu hinta ok. Sama lihakakku ok . Olis kiva nähdä mikä viuhtari siellä inisee ..
Terkut täältä Tampereelta , Savon eväät hyviä . Partasen Ahven ja Muikku kukko ok .
Kahvin kera Vadelmamunkki. ok Huomisaamuksi Lihiksiä , tuunaan ne nakeill ja kurkkusiivulla . Maistuu Darrassa hyvin. Kananmunia keitin ja kuorin aamuksi 30 kpl.
Voisihan niitä ainakin koristella itse ja miksei täyttääkin. Helppo tehdä itse alusta asti ilman säilöntäaineita.
Koristelut ei auta maun ollessa tyhjää. Ajan puutteessa oli pakko ostaa valmis ja käteen jäi pelkkää skeidaa. Hävetkää Truben lierot!
Samaa mietin alkuperäiseen kommenttiin. Koristelu lienee siksikin niukka, kun se nahistuu helposti. Ihan ok, silloin kun ei jaksa itse tehdä. Leipomoiden tuotteet toki parempia, mutta hinta esim 10 hengen voileipäkakulle 60~70 euroa. Juhliinhan noita ostetaan kalliimmalla hinnalla tai tehdään itse. Mutta joskus nämäkin maistuvat. Aina ei jaksa tehdä kaikkea itse.
Jos Kuopioon asti vaivautuisin ruokaostoksille, niin kyllä ostaisin Partasen muikkukukon. Siis vierasvaraksi. Omaan herkutteluun ahvenkukko.