Erehdyin ostamaan savolaisen Truben lohivoileipäkakun. Muutama suolakalaviipale päällä, kreemiä ja valkoista leipää, vähän sulatejuustoa. Aivan täyttä ku*setusta tällaiset tuotteet. Hävetti helvetisti tarjota vieraille tuollaista mautonta skeidaa.
Varokaa kyseistä tekelettä. Täyttä kuonaa kopiosta. Hävetkää savoveivarit!
Truben voileipäkakku
5
1351
Vastaukset
- Anonyymi
Taidat puhua paskaa , kuopiosta ostin Truben lohikakun. Maku vimosenpäälle. Laatu hinta ok. Sama lihakakku ok . Olis kiva nähdä mikä viuhtari siellä inisee ..
Terkut täältä Tampereelta , Savon eväät hyviä . Partasen Ahven ja Muikku kukko ok .
Kahvin kera Vadelmamunkki. ok Huomisaamuksi Lihiksiä , tuunaan ne nakeill ja kurkkusiivulla . Maistuu Darrassa hyvin. Kananmunia keitin ja kuorin aamuksi 30 kpl. - Anonyymi
Voisihan niitä ainakin koristella itse ja miksei täyttääkin. Helppo tehdä itse alusta asti ilman säilöntäaineita.
- Anonyymi
Koristelut ei auta maun ollessa tyhjää. Ajan puutteessa oli pakko ostaa valmis ja käteen jäi pelkkää skeidaa. Hävetkää Truben lierot!
- Anonyymi00006
Samaa mietin alkuperäiseen kommenttiin. Koristelu lienee siksikin niukka, kun se nahistuu helposti. Ihan ok, silloin kun ei jaksa itse tehdä. Leipomoiden tuotteet toki parempia, mutta hinta esim 10 hengen voileipäkakulle 60~70 euroa. Juhliinhan noita ostetaan kalliimmalla hinnalla tai tehdään itse. Mutta joskus nämäkin maistuvat. Aina ei jaksa tehdä kaikkea itse.
- Anonyymi00007
Jos Kuopioon asti vaivautuisin ruokaostoksille, niin kyllä ostaisin Partasen muikkukukon. Siis vierasvaraksi. Omaan herkutteluun ahvenkukko.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1781476
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431061Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38745- 14670
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21660Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä29653- 37653
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall184604Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593