Kyllä kuulkaa mummoja naurattava kunnanjohtaja Merikanto on ihan höpö ukko. Sen kun kiertelee mukavia puhumassa ilman mitään tietopohjaa. Kutsuu toimistolle tai kotiin. Mukava höpöttäjä. Käyty on.
Vastaukset 22
- Anonyymi
Se lirkuttaa ja mussuttaa kuin pelikasinoiden keisari. Johannes Kastaja.
- Anonyymi
Niinkuin naapurikunnan kelloniemi. Mummojen keskuudessa kannatus 100%. Asioista tietävien 0%.
- Anonyymi
Se on niin söpö.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on niin söpö.
Naapurikunnassa on muitakin höyryukkoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Naapurikunnassa on muitakin höyryukkoja.
Höyryaukot on pakko olla,muuten paine nousee sietämättömäksi!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Naapurikunnassa on muitakin höyryukkoja.
Kunhan eivät sekaannu Pelkosenniemen politiikkaan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kunhan eivät sekaannu Pelkosenniemen politiikkaan!
Onko missään oikeaa lakimiestä? Siis oikeasti oikeaa? Onko?
- Anonyymi
Kävi se täällä se muutaman vuoden takainen kunnanhallituksen puheenjohtajaki, kaffia kanssa. Opastusta hakemassa. Hymyili kuin hangon keksi lähtiessä.
- Anonyymi
Ahaa. Nyt liiteteriä pukkaa. Anto opastusta. Kumpikin.
- Anonyymi
Todella asiallinen ja osaa selkeästi asiansa.
- Anonyymi
Antakaa olla miehen rauhassa ja katotaan. Lupaavat kunnanjohtajan elkeet ovat.
- Anonyymi
Kysykää miksi Maltan jälkeen piti vaihtaa sukunimi. Miksi?🤡
- Anonyymi
Toivottavasti hän antaa puheillaan hyvää esimerkkiä kylien ihmisille jotka ovat pilanneet kunnan maineen.
Missään ei niin ikävästi puhuta ihmisistä kuin sydänkunnassa. - Anonyymi
Se iskee akkoja, leskiä ja varattuja. Mummot vonkaa.
- Anonyymi
Miksi kirjoittaja hakenut virka kun on niin osva ja pätevä. Etkö osaa muuta kun haukkua ihmisiä. .eikö teillä ole ollenkaan kunnioitusta toisiakohtaan. Täällä vain haukutaan osaa päätäjistä ja kunnan työntekijöistä.
- Anonyymi
Hyvä kunnanjohtaja savustetaan Kepun kautta ulos ja uudeksi valitaan Kepun yksinkertaisella enimmöställä nainen Kairalasta 3 vuoden sisällä! UGH, olen puhunut!
- Anonyymi
Ei savua ilman tulta! Onko ne hevosen kuivalihavellin keittämistä varten tehdyt tulet??onko??Missä sitä tulta sytytellään??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei savua ilman tulta! Onko ne hevosen kuivalihavellin keittämistä varten tehdyt tulet??onko??Missä sitä tulta sytytellään??
Onko alettu rakentamaan pelkkahirrestä savustamoa?Sehän on mitä mainiointa jos sellainen hanke saa rahoituksen ja valmistuu lihan savustamo.Kyllä se hevosen kuivalihavelli lihakin voi siellä maustua ja ottaa aromit!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko alettu rakentamaan pelkkahirrestä savustamoa?Sehän on mitä mainiointa jos sellainen hanke saa rahoituksen ja valmistuu lihan savustamo.Kyllä se hevosen kuivalihavelli lihakin voi siellä maustua ja ottaa aromit!
Olen aloittanut.Otin työmiehen ulkomailta,niin sain kunnollisen ja halvalla.Paikkakuntalaiset ei kelpaa.
- Anonyymi
Yksinkertaisella.Mitä se tarkoittaa?
- Anonyymi
Mikko on mies paikallaan, ystävällinen helposti lähestyttävä, ulospäin suuntautunut niinkuin kunnanjohtajan tuleekin olla
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741193
- 1011160
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔751027Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen241023Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i24998Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t126910Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m6858- 131850
- 58805
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke27801Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol46701- 45686
Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???
LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.70682Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka145681Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok132662Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast50642- 19637
Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.80622Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi12619- 48614