Heti kun vain tiet on vähänkään sulat alkaa pärräily. Ketkäs täällä ajelee crossimönkijällä ja mopoilla ? Vähän rasittavaa. En ole ajatellut soittaa poliiseja tai mitään mutta, jos voisitte ajaa hieman hiljempää ettekä huuattaisi mopojanne, niin olisi parempi olo kaikilla. Asukkaat saisivat olla rauhassa, mutta tekin saisitte ajaa, onhan täällä turvallisempi esimerkiksi harjoitella ajoa kuin isoilla teillä.
Suvannossa pärräilijät ohoi
10
980
Vastaukset
- Anonyymi
Mie se taisin olla joka siellä mopolla on ajellut. En mie turhaan sitä mopoa huuattele. Putki sen kaiken äänen tekkee mitä siitä lähtee. Voin luvata, että tämä toistuu jatkossakin👍
- Anonyymi
Jaaa ollaanko jo sellasessa ajassa ettei tiietä kekkä ajelee ja mistä syystä. Suvannon kylä on semmonen suurkaupunki että vilinään eksyvät eikä kiinni saa asiaansa sanomahan.
- Anonyymi
Liekkö jotain mökkiporukkaa
- Anonyymi
Suvantolaisten vuosisatojen rauha on järkkynyt. Mitä joskus myllyssä myllytetään.
- Anonyymi
Jos sitä siltaa ei olisi ,olisi hankalampaa mennä sinne pärräämään.Kyllä se vanha kunnon lossi sentään oli jotain
- Anonyymi
Tärkeintä että pärrätään.
Saadaan puheenaihetta kylään ja sitä kautta vähän eloa kylään. - Anonyymi
Mikäli ajettaisiin hevosen kärryillä kuuluisi vain kavioiden kopse.Sitten tietäisi mistä päin voi löytää hevosen kuivalihavellin ainekset! Eikö voisikin?
- Anonyymi
Siellä asuu varmaan 3 ihmistä nii ei varmaan paljoa pitäs haitata
- Anonyymi
21 asukasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
21 asukasta.
...eli pärräilijät haittaa korkeintaan 21 ihmistä...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait953559Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso51889Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani71690- 341435
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es56971Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36920Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70882Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47830Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4807Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60794