2.20 maratoonarit maan eliittiä. Voiko surkeampaa olla. Mikseivät juokse 2.05? Minä tiedän miten se tehdään.
Suomalaisen kestävyysjuoksun taso surkeaa
Anonyymi-ap
25397
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Moi Baltsu
2.05 puokki hyvä tavo siulle.
On juostava kovempaa. Hidas hölkkä ei kannata.
Juu. Pk hölkkä ei kannata. Bati juoksi aina pk:ta ja oli hidas kuin mikä.
Juoksiko oikeasti PK sykkeillä 4.40-5.00km/min vauhtia kysyn vaan.
Jos eetulle 4.40/km pk:ta niin miksei batille?
Mun pk vauhdit oli tuota luokkaa kun kymppi kulki 34 minuuttiin,mutta onhan ihmiset tietty erillaisia.
Pk-vauhtia ei voi pakottaa kiirehtimällä. Toki joskus voi juosta kynnyksen päälläkin, mutta suurin osa saisi olla alle, varsinkin jos tekee määrää ja kehitystä haluaa.
Juoksin Pk lenkkini aina mieluummin liian hiljaa kuin kovaa ja lenkin jälkeen oli aina tunne että lenkki jäi vähän kesken,mutta jos baltsun kymppi kulki 36minuuttiin niin epäilen että oli siinä ja siinä oliko 4.40min/pk vauhtia hänelle.
Veikkaan ettei kattonut sykkeitään. Itekin sortunu huippuaikoina juokseen 5min/km lenkillä ja luulee olevansa maajoukkuelainen. En tietenkään jatkanut hölmöilyä.
KUKAAN, KOROSTAN, EI SIIS KUKAAN,
juokse ilman napitusta, alle 2,10
Se on hölynpölyä, ettei ilman mikrokäyttöä tuon alle päässyt.
tuon tietää olympitoppenin "valmentajat"
Jos natuna koitat, 11 kk ja olet pöydällä
Höpö höpö.
Alle 2.10 mentiin joukolla jo kun dopingia ollutkaan
Ongelma on siinä että lahjakkaat juoksijat luulevat harjoittelevansa oikein eivätkä kuuntele viisaampia, hitaampia valmentajia. Alisa Vainio on uupunut, Aki Nummelalla pohje paskana, Mustafa Muusella polvi kipeä.
Kaiken täytyy olla dopingia kun tuntematon sotilas keskeytti 5000 m paavon kisoissa.
Mutta, Mustafe Mahad Muuse, Musti, sentään yritti ja yrittää vielä uudelleen, Bisletillä, sähköjäniksen tähdittämänä.
Sähköjänis ei häviä kuin sähkökatkon aikana tai kyperhyökkäyksen sattuessa.
Nykyään joka ukolla on tavo. Tulos dnf. Ei pidä ahnehtia.
Ei piä moittia aina. Ensimmäinen suomalainen on päässyt läpi Pattayan Maratonin hyväksytysti.
Turha ahnehti. Rennosti hyvä tulee
Ei pidä ahnehtia määrää eikä vauhtia. Bati varoittava esimerkki. Tulos oli 1.33 eikä juokse enää ollenkaan.
Alisa Vainio suomen paras maratoonari. Voiko olla nolompaa miehille?
Muumit maraton kesti 40 tuntia, se on ennätys toistaiseksi, kunnes suoritukseen tulee Kalle Päätalon Ii-joki.
Miksei Suomesta löydy Alisan veroista miesmaratoonaria, joka tekisi brändin itsestään? Baltsun jälkeen ei ole maassamme vakavasti otettavia maratoonareita.
Ukot fanittaa PT Vatasta.
Tatskoja ja sitä rataa.
Vatanen vammainen ukko. Saiko jo sydärin roinaamalla? Tuskin juoksee ensimmäistäkään maratoonia.