Minä olen enustannut kylmä kesä ja tulikin lämmintä olenko ennustanut väärin?
En ole ennustanut väärin se on vain hetkellinen se helle jakso se päätyy perjantaina 18.07.2025.
Sen jälken tule taas kylmempää säätä mutta kuiteskin paljon lämpöisempi säätä kun ennen tätä helle jaksoa lämpötila pysy sinä +23.0c - +24.0c.
Mutta manantai 28.07.2025 asti se on kuiteskin vähän lämpöisempi kun mitä se on tähän mennessä ollut mutta ei ihan helle lukemia mutta lähellä helle lukemia eli lämpötila pysy sinä +23.0c - +24.0c.
Sen manantai 28.07.2025 jälken se on taas yhtä kylmä kun tähän mennessä ennen tätä helle jaksoa.
Mutta tuleko elokuussa lämmin jakso ennen koulun alkamista?
Sittä minä en ole niin varma se lämmin jakso mitä olis pitännyt alkaa elokuussa kun koulut alkaa alkoi jo.
Sen takia kun ne sää blokit antoi jo periksi ja ne lukiutunet suihku virtaukset antoivat jo periksi ja sää asetelma muuttui niin että saatin lämmintä ilma tänne Suomen.
Mutta minä silti ennustetaan että elokuu tule olemaan lämmin kun ne sää blokit antoi periksi ja ne lukiutunet suihku virtaukset anti periksi ja sää asetelma muuttui niin että saatin lämmintä ilma tänne Suomen.
Tämä anta mahdollisuuden sihen että elokuu tule olemaan lämmin.
Se on ainakin lämpöisempi kun mitä kevät ja kesä on ollut tähän mennessä ennen tätä helle jaksoa.
Eli kevät ja kesä 2025 on ollut kylmä ja sateinen mutta ennen heinäkuun puoli väliä tuli helle jakso joka kesti vikkon sen jälken sää vileni ja tuli kylmempää säätä mutta silti paljon lämpöisempi kun tähän mennessä.
Heinäkuu ja elokuu vaihtessa tule taas yhtä kylmä ja sateinen sää kun tähän mennessä ennen tätä helle jaksoa mutta elokuun puolessa välissä tule taas vikkon kestävä helle jakso sen jälken tule taas kylmempää säätä mutta paljon lämpöisempi sää kun mitä se on ollut ennen tätä helle jaksoa ja elokuun ja syyskuun vaihtessa tuli taas yhtä kylmä ja sateinen sää kun tähän mennessä ennen tätä helle jaksoa.
Ja tätä pidemmälle en osa ennusta koska ennusteen epä varmuus kasva mutta syyskuun puolessa välissä taas lämpene mutta ei ihan helle lukemia mutta lämpötila pysy +22.0c - +24.0c ja se jatkuu lokakuun alkuun asti ja lokakuun puolessa välissä tule taas pakkasia ja lämpötila pysy sinä +1.0c ja -2.0c välissä ja tätä pidemmälle en osa ennusta.
Loppu kesä syksy 2025 sää ennuste Suomessa.
Anonyymi-ap
0
191
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837121Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277079Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176205Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635225Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405118Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193485Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400