Loppu kesä syksy 2025 sää ennuste Suomessa.

Anonyymi-ap

Minä olen enustannut kylmä kesä ja tulikin lämmintä olenko ennustanut väärin?

En ole ennustanut väärin se on vain hetkellinen se helle jakso se päätyy perjantaina 18.07.2025.

Sen jälken tule taas kylmempää säätä mutta kuiteskin paljon lämpöisempi säätä kun ennen tätä helle jaksoa lämpötila pysy sinä +23.0c - +24.0c.

Mutta manantai 28.07.2025 asti se on kuiteskin vähän lämpöisempi kun mitä se on tähän mennessä ollut mutta ei ihan helle lukemia mutta lähellä helle lukemia eli lämpötila pysy sinä +23.0c - +24.0c.

Sen manantai 28.07.2025 jälken se on taas yhtä kylmä kun tähän mennessä ennen tätä helle jaksoa.

Mutta tuleko elokuussa lämmin jakso ennen koulun alkamista?

Sittä minä en ole niin varma se lämmin jakso mitä olis pitännyt alkaa elokuussa kun koulut alkaa alkoi jo.

Sen takia kun ne sää blokit antoi jo periksi ja ne lukiutunet suihku virtaukset antoivat jo periksi ja sää asetelma muuttui niin että saatin lämmintä ilma tänne Suomen.

Mutta minä silti ennustetaan että elokuu tule olemaan lämmin kun ne sää blokit antoi periksi ja ne lukiutunet suihku virtaukset anti periksi ja sää asetelma muuttui niin että saatin lämmintä ilma tänne Suomen.

Tämä anta mahdollisuuden sihen että elokuu tule olemaan lämmin.

Se on ainakin lämpöisempi kun mitä kevät ja kesä on ollut tähän mennessä ennen tätä helle jaksoa.

Eli kevät ja kesä 2025 on ollut kylmä ja sateinen mutta ennen heinäkuun puoli väliä tuli helle jakso joka kesti vikkon sen jälken sää vileni ja tuli kylmempää säätä mutta silti paljon lämpöisempi kun tähän mennessä.

Heinäkuu ja elokuu vaihtessa tule taas yhtä kylmä ja sateinen sää kun tähän mennessä ennen tätä helle jaksoa mutta elokuun puolessa välissä tule taas vikkon kestävä helle jakso sen jälken tule taas kylmempää säätä mutta paljon lämpöisempi sää kun mitä se on ollut ennen tätä helle jaksoa ja elokuun ja syyskuun vaihtessa tuli taas yhtä kylmä ja sateinen sää kun tähän mennessä ennen tätä helle jaksoa.

Ja tätä pidemmälle en osa ennusta koska ennusteen epä varmuus kasva mutta syyskuun puolessa välissä taas lämpene mutta ei ihan helle lukemia mutta lämpötila pysy +22.0c - +24.0c ja se jatkuu lokakuun alkuun asti ja lokakuun puolessa välissä tule taas pakkasia ja lämpötila pysy sinä +1.0c ja -2.0c välissä ja tätä pidemmälle en osa ennusta.

1

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

        Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
        Maailman menoa
        156
        2548
      2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

        En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
        Maailman menoa
        148
        2377
      3. Kirje, PellePelottomalle.

        Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
        Ikävä
        102
        1072
      4. Meni kyllä aika solmuun

        Meidän tutustuminen 😐
        Ikävä
        64
        901
      5. Sinua oli kiihottavaa

        Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
        Ikävä
        65
        839
      6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

        Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
        Maailman menoa
        274
        717
      7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

        Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
        Kuhmo
        18
        717
      8. Voi teitä naisia

        Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
        Sinkut
        85
        710
      9. Martinan hevoset.

        Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
        Kotimaiset julkkisjuorut
        203
        680
      10. Hyvä meininki

        TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
        Haapavesi
        22
        658
      Aihe