Planeetat on kaikki pyöreitä, onko avaruus, maailman kaikkeus myös pyöreä?
Pyöreä maailman kaikkeus
7
224
Vastaukset
- Anonyymi
Vain pääsi on pyöreä.
- Anonyymi
En tiedä mutta eikö ainakin dimensiot muodosta laskoksia, ulokkeita yms. Lisäksi galaksit ovat litteitä. Entä kvasaarit? Jos kaikkeus olisi pallo voisi olla vaikea muodostaa fraktaaleja ja rinnakkaismaailmoja. En näe avaruutta objekteineen yksiselitteisen pallokeskeiseksi.
Eli veikkaan että ei ole pallo. - Anonyymi
Universumi on hyperpoloidi.
- Anonyymi
Minkäslainen se on.? Hyperboloidin olisin kyllä tiennyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minkäslainen se on.? Hyperboloidin olisin kyllä tiennyt.
Minäkin tiedän, miksi sinä olet tyhmä. Tiedätkö sinä?
- Anonyymi
Luulisin että ääretön
- Anonyymi
Pallo on yksinkertaisin muoto - luulisin, että mallintaminen kannattaa aloittaa siitä. Se, että sattumalta näyttää näillä nurkilla lituskalta ei muuta tilannetta eli pitäisi päästä katsomaan hiukan kauempaa ja isommalta alalta - silloin taas ei välttämättä enää näkyisi mitään, koska tähdet olisivat jo sammuneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1074239Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572428Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781640Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61103- 66854
- 21823
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118813- 39792
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50779- 62768