Hyvä kaasukrilli

Anonyymi-ap

Mökkipenalta hajosi toinen poltin vanhasta kaasukrillistä ja kyselin lähistön rautakaupoista mitä olisi tarjolla ja vain isoja 3-6 polttimolla oli tarjolla. On minulla noita isompia munanjatkeita ollut ja yleensä ovat tehottomia ja hirveitä kaasusyöppöjä.
Täältä löytyi unelmien grilli > https://www.netrauta.fi/kaasugrilli-dose-barbeque-2-poltinta-musta Ja on todella tehokas, kun vielä rajoitin takavirtausta. Otin vanhasta irti ja kun kokosin grillin niin laitoin takapellin samalla. Edellinen kesti yli 10 vuotta vaikka oli talvetkin taivasalla.
On niin hyvä että melkein tekisi mieli ostaa 1 jo varastoonkin.

10

752

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tulikin sitten tilattua alennuksella toinen vastaava >https://www.verkkokauppa.com/fi/product/946084/Strome-Black-BX-2-kaasugrilli#list=OZCYkR6vsiWL76j2LSYLbLBS4E6CIjOLyEEwnV3V98SJIcLSqoKiehhbLSYaHnCT9g80zlnnCv9wLSiavLfSd0Lw2jvqXtDw8SJ3vLS1MF8EZo1LSYy3LSYMWLBj4aiRKhsLllly8EZDgLlwZKLlmaHLd9vHLlwuWYR72whHogJ8EZnOCsqm1LlluDYfsqcLf6Dt8Smi9LBj3gLZlq8LjdJ2Lf6G18EZatLf6ngCsVTzLSqLynKf5cB Taisi olla 50€ halvempikin, tämä tulee ullakolle varastoon ja kun mökiltä tai kotoa grilli hajoaa ( palaa puhki ja ruostuu ) niin on heti uusi varastossa, on siellä paineensäädin ja letkukin valmiina

    • Anonyymi

      Onnistuuko kaasugrillillä pihvien paisto?

    • Anonyymi

      Krillit ovat kuoriäyriäisiä ja kuuluvat eläinplanktoniin.

    • Anonyymi

      Dose painaa 13 kg ja Ströme 31 kg ?? Molemmista on vähennetty 1 kg pakkausta.
      Ströme on 30% isompi joten 4 kg painon lisäys olisi luontevaa. Loppu 14 kg pitäisi tulla vahvemmasta materiaalista ja olisi aikamoinen lisä. Odottelen kotiinkuljetusta ja näen sitten onko paino todellinen , vai virhe tiedoissa. Edellinen krilli ;9 tuli ostettua verkkokaupasta 2017 ja maksoi kuljetuksineen n 59€
      MyGrill I-200 Black -kaasugrilli
      MyGrill I-200 Black -kaasugrilli
      Tuotenumero: 206722
      Takuutiedot
      Hinta 49,90 €.
      49,90
      1 kpl tuotteita yhteensä
      Pieni halpa grilli palaa puhki , siinä missä isompi ja kalliimpikin, tosinmuistelin grillin kestäneen yli 10 vuotta , näin sitten vanhan tilaukseni ja vajaat 7 kesti vaikka oli talvisin taivasalla.

      T Mökkipena

    • Anonyymi

      MyGrilli l 200 näytti olevan 99,90 keväällä 2017 tarjouksessa , ostin elokuussa hintaan 49,90 >https://cdn-d.verkkokauppa.com/32/15_5138.pdf

      Olen grillauksen ystävä ollut jo 40 vuotta ja aina pettynyt isompiin grilleihin. Pieni on hyvä tänään grillasin ensin kesäkurpitsat matalalla lämmöllä 150 c reilut 10 min ja perään kananfile suikaleet aluksi kovalla lämmöllä pinta ja lopuksi 150 c sisältä kypsäksi. Lähden töihin ja otan evääksi perunoiden ja herkkusieni salaatin kera.

      Käyn mökiltä 50 km päässä töissä 1-2 kertaa viikossa.
      T Mökkipena

    • Anonyymi

      Oman Postin mukaan tilattu krilli painaa >Paino
      26,65 kg eli 10 kg vähemmän kuin Verkkokaupan tiedoissa

      • Anonyymi

        Laitat alumiinifoliota sitten vahvikkeeksi.


    • Anonyymi

      Varakrilli saapui ja meni paketissa vintille , odottamaan kun Dose vetelee viimeisiään.
      80€ kaasugrillistä on mielestäni halpa hinta ja kuljetus kotiin 15€ halpa sekin.

      Täällä mökillä on 9 kg komposiittipullo ja varalta 10 kg teräspullo kaasua.
      Lähinnä siksi että voi ajaa 9 kg pullon täysin loppuun ja voi heiti jatkaa varapullolla grillaamista. Ja on siinä vähän varmuusvarastoakin, jos menee sähköt pidemmäksi aikaa, niin klapit ja kaasu auttavat elämistä ja ruuan laittoa.

      • Sähköstä riippumattomat grillit ovat tärkeä juttu. Minulla on pellettigrilli, sähkötoiminen hiiligrilli ja sähkösavustin. Rengaspolttimen hankin hiilien sytyttämistä varten (piippusytytin täyteen hiiliä ja rengaspolttimen päälle). Lisäksi on pieni kaasutoiminen infrapunagrilli, kamado ja pieni pöytäkamado. Rengaspolttimella ja infrapunagrillillä pystyy onneksi ruokaa laittamaan, jos sähköt katkeaa pitkäksi aikaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      137
      3907
    2. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      20
      2548
    3. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      54
      1953
    4. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      77
      1844
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      201
      1714
    6. Mikä kaivatussasi

      on eniten yllättänyt?
      Ikävä
      72
      1025
    7. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      21
      1022
    8. Milloin olit onnellinen? Miksi?

      Mikä saa sinut onnelliseksi? Suomi on 9. kertaa maailman onnellisin maa. Kuulutko sinä onnellisten suomalaisten joukkoon
      Sinkut
      137
      714
    9. Anniina Valtonen odottaa - Sai 2-vuotiaalta lapseltaan napakan heiton!

      Suosikkimeteorologi Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Hän on kertonut odottavansa toista lasta. Valtonen
      Suomalaiset julkkikset
      19
      707
    10. Miksi ajattelet

      että et riittäisi kaivatullesi?
      Ikävä
      61
      704
    Aihe