Seti turhautunut Yhdysvaltoihin

Anonyymi-ap

Ulkomaalaisen singnaalin etsintä on yhdysvalloissa mahdotonta. Olemme löytäneet niitä kymmeniä, mutta niitä ei saa julkaista tutkittaviksi.

48

716

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Enpä jaksa uskoa aloittajan olevan kykenevän toimimaan SETI:n hyväksi tahi asialla millään alalla, ehkä kaikkein vähiten tiedottamisen.

      • Anonyymi

        Ethän sinä koskaan mitään uskokkaan!


      • Anonyymi

        Se tiedottaminen on estetty!


      • Anonyymi

        En tiedä mitä sössötät! Ajatusmailmasi on hyvin outo! teet heti johtopäätöksiä johonkin apstraktiin omaan ajatukseesi!


      • Anonyymi

        HAKEUDU HOITOON!


      • Anonyymi

        Miten sun lääkitys?


      • Anonyymi

        Mitä sinä nyt uskoisit, mutta et sitäkään vähää mistään mitään tiedä!


      • Anonyymi

        Siinä et kykene esdes paskalle yksin!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se tiedottaminen on estetty!

        Sano seis! Rajoita Microsoftin pääsyä tietoihisi
        Microsoft pyrkii keräämään mahdollisimman paljon tietoa....................


      • Anonyymi

        No se ei varmaan olekkaa tarkoitus.


    • Anonyymi

      Radiosignaaleja myös Proxima Centaurin suunnalta. Nasa väittää niitä maan laitteeksi, tosin ei ole pytytty todistamaan mikä satenliitti siellä suunalla olisi.

      • Anonyymi

        USA kun väittää näitä satenliitin lähettämiksi, ei moni siistä uutisoi. He saavuttanut tavooiteensa. Mutta Proxima Centaurin suunnalla ei pitäisi olla mitään ihmisen laitetta,. Proxima Centaurin singnaalit on hyvin galactisia, Nasan kommentti siittä että ne tulee ihmisen laitteesta hämmentää, eli ne ei olisi calagtisia ilmiöitä. Voi olla että puhuvat jostai joka on sensuroitu semi taviksilta.


    • Anonyymi

      Samasta asiasta hypittiin jo viimevuosituhannella. kun USA viranomaiset oli napit vastakkain Setin kanssa. Nyt viitataan kai siihen sopimukseen että USA hallinto tarkistaa ensin havainnot ja karsii pois sieltän heidän jutuujaan. Setin mielestä he karsii ihan kaiken.

    • Anonyymi

      Seti on etsinyt uutta kotia. USA näennäinen vapaus on setille kahleet.
      On vedottu, että Seti ei pysty täyttämään tehtäväänsä Yhdysvalloissa.

    • Anonyymi

      Miksi Seti nyt käy taas niin hiilenä?

      • Anonyymi

        Kun USA hallinto estää julkaisemasta löytöjä, julkiseen ananlysointiin.


    • Anonyymi

      Kaikki kypsyy Usaan.

    • Anonyymi

      USA = SENSUURI

    • Anonyymi

      USA estää SETIÄ toteuttamasta sen tehtävää.

      • Anonyymi

        Paska juttu!


    • Anonyymi

      Ite olluna setassa vuosia välillä runklattu yhessä.

    • Anonyymi

      Seti koulemassa. Joten vastaavaa organissatiota yritetään herätellä muolla mailmassa.

      • Anonyymi

        Ihan hyvä, että huuhaa-projekti kuolee pois. sen sijaan @home-laskentaklusteria käytetään nykyään aika laajasti hajautetussa laskennassa mm. covid-mallinnusta tehtiin myös sillä. seti@home on vain yksi monista projekteista, mihin voi osallistua!


    • Anonyymi

      Seti harrastajat puhuvat singnaalista vesimiehen tähdistöstä, ehkä jopa TRAPPIST järjestelmästä. Harrastajalaitteilla ei tarkka kohdistaminen onnistu.
      Galactinen puhelin yhteys vaikuttaa oleva melko alhaisella taajuudella.
      100-110 Mhz.

    • Anonyymi

      En yhtään ihmettele!

    • Anonyymi

      Setin hermoja on kiristänyt USA sensuuri jo vuosia! Se alkoi siittä Outomunasta...

    • Anonyymi

      Kuuden metrin pituinen luuranko on pelottava ja kiehtova: mitä Khao Kanab Nam -luola kätkee?
      Krabin luolassa luurangon löytäneet turistit kuvailevat samanlaisia ​​tunteita: ensin hämmästystä, sitten epäilystä. Miksi kaikki maailman mediat eivät kirjoittaneet löydöstä? Miksi se on juuri siinä luolassa, kaikkien saatavilla? Ja miksi vierailijat heittävät kolikoita noppiin kuin se olisi toiveiden lähde?

    • Anonyymi

      Seti ei voi vaihtaa toimintapaikkaa! Uudet Setin jäkeläiset voi!

    • Anonyymi

      Seti on varma että asioita piilotellaan ja salataan!

    • Anonyymi

      ¤¤¤ Heh!

      Venäjän asevoimat jatkavat voimakasta Ukrainan demilitarisaatiota ja armeijakunnat jatkavat etenemistään kaikilla rintaman sektoreilla. Merkittävin läpimurto tehtiin suuren Kupianskin kaupungin valtaamisessa Kharkovan alueella, jossa Kiovan joukkojen puolustus romahti...

      ###

    • Anonyymi

      USA on todellinen sensuurin supervalta.

    • Anonyymi

      Seti hakee muuttoa suvaitsevampaan valtioon.

    • Anonyymi

      Setillä ilmeisesti toistasataan singnaalia, mitä ei saa julkaista.

    • Anonyymi

      Ulkomaalaisten etsintä siirtymässä muolle mailmaan, mm Kiinaan...

    • Anonyymi

      Ulkomaalaisen singnaalin etsijät muuttaa muolle Usasta.

    • Anonyymi

      Kiinalaistutkijat ovat tehneet toistaiseksi perusteellisimman etsinnän maan ulkopuolisten asukkien, alienien, mahdollisesti lähettämien signaalien löytämiseksi, kertoo LiveScience.

      Tutkimus kohdistui noin 40 valovuoden etäisyydellä olevaan TRAPPIST-1-tähtijärjestelmään, jota kiertää seitsemän Maan kokoista kiviplaneettaa.

      Planeetoista ainakin kolme on elinkelpoisella vyöhykkeellä, jossa juoksevaa vettä voisi mahdollisesti esiintyä.

      Kiinalaistutkijat etsivät järjestelmästä radiosignaaleja, joita ei muodostu luonnollisesti. Sellaisen signaalin löytäminen viittaisi vahvasti siihen, että ne olisivat peräisin kehittyneestä sivilisaatiosta.

      Valitettavasti tällaisia signaaleja ei havaittu. Alien-läpimurto jäi siis tekemättä, mutta tutkimuksesta saatiin kuitenkin arvokasta tietoa.

      Siinä onnistuttiin nimittäin havaitsemaan heikompia signaaleja kuin koskaan aiemmin: jos alienit lähettäisivät säännöllisesti radiosignaaleja tietyllä taajuudella, nyt julkaistu tutkimus olisi löytänyt ne aiempia tutkimuksia todennäköisemmin.

      Tutkijat aikovat jatkaa TRAPPIST-1:n penkomista. LiveScience ennakoi, että menee vuosia tai jopa vuosikymmeniä ennen kuin tähtijärjestelmä saadaan koluttua läpi ja elämän mahdollisuus suljettua pois.

      • Anonyymi

        Kiina on siinäkin Ykkkönen!


    • Anonyymi

      Onko Zelenskyn kuolin huhut ennenaikaisia?

    • Anonyymi

      Seti on paniikissa!

    • Anonyymi

      USA pitää Setin keräämää jättimäistä datamäärää kansallisen turvallisuuden uhkana.

    • Anonyymi

      Pöh, jos ei Yhdysvalloissa saa julkaista niin voihan sitä jukaista vaikkapa Kanadassa tai Isobritanniassa.

    • Anonyymi

      NSA pitää setiä Uhkana!

    • Anonyymi

      USA: Seti on uhka kansalliselle turvallisuudelle.

    • Anonyymi

      Huhut Zelenskyin kuolemasta on ennenaikaisia.

    • Anonyymi

      USA ja kaikki kyylätään!

    • Anonyymi

      Seti pois Usasta.

    • Anonyymi

      NSA kyttää huolella setiä, ettei jaa havaintojaan.

    • Anonyymi

      USA touhu menee ihan perseilyksi.

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      97
      4183
    2. 70
      3437
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3064
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2539
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2346
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      205
      2137
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2061
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      860
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      73
      791
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      766
    Aihe