Joku ihmetteli etäällä palveluista toimivan työmaan huonoa ruokahuoltoa. Sitä olen minäkin saanut ihmetellä ja kärsiä jo vuosikymmenet.
Nyt sain ensin epäluuloisena kokea tilanteen muuttuvan. Pari työkaveria bonngasivat hirviseurueen syövän nuotiolla lämpimiä aterioita pusseista.. Nyt mekin syömme makoisia lämpimiä lounaita, jotka tilataan isoina erinä kotimaisella valmistajalta Leader Outdoor ilta. Hintaa en ole kysynyt, mutta kait hyvä ateria on hintansa väärti.
Ruokailut maansiirto ja metsätöissä
Anonyymi-ap
4
113
Vastaukset 4
- Anonyymi
Tarkoitat samoja outdoor ateria-annoksia, joita söimme kertausharjoituksissa. Suosikkiannokseni oli pasta carbonara. Ihan ok ja hyvin niillä jaksoi jotostaa. Yritin ostaa ruokakaupasta, mutta ei siellä ollut.
- Anonyymi
Eli keksit ottaa eväät mukaan töihin? Oletpa poikkeuksellisen älykäs.
- Anonyymi
Työnantaja hankkii ateria-annokset ja niihin tarvittavan lämpimän veden. Hyvin toimii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1152403Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371453Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha641995- 106983
- 71962
- 97878
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686