Tuuliviiri rauhaton...

Näillä sanoilla luritteli joku iskelmälaulaja tuntojaan. Mutta kun aikuinen suurvallan johtaja käyttäytyy samalla tavoin ja vaihtaa tuuliviirinsä suuntaa joka viikko päinvastaiseksi niin jossain viiraa?
Onko hänellä omaa tahtoa ollenkaan kun tekee aina siten kuin viimeksi tapaamansa kaveri suosittelee. Osaako joku selittää?
3397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eiköhän sovi aika hyvin,:
Kaksonen luonteenpiirteet
Vahvuudet:
Nopeaälyinen ja utelias: Kaksoset ovat älykkäitä ja heillä on vahva halu oppia uutta ja kysyä asioista.
Sosiaalinen ja sanavalmis: He ovat usein puheliaita ja hyviä viestijöitä, joilla on luontainen kyky solmia kontakteja ja kertoa tarinoita.
Sopeutumiskykyinen ja joustava: He pystyvät sopeutumaan uusiin tilanteisiin vaivatta ja välttävät konflikteja.
Luova: Luovuus voi näkyä niin ammatissa kuin arjessakin.
Heikkoudet:
Levoton ja kärsimätön: Kaksoset voivat kokea pitkästyvänsä nopeasti eivätkä ole aina kärsivällisiä syventymään asioihin.
Pinnallisuus ja sitoutumiskammoisuus: Äärimmillään he voivat olla pinnallisia tai vältellä sitoutumista.
Hermostuneisuus: Jos asiat jumittuvat, vilkkaasta Kaksosesta voi tulla hermostunut.

Äänestä
  • Ei pidä paikkaansa. Hänellä oli 2 vanhempaa siskoa ja yksi nuorempi veli mutta ei kaksoisveljä tai sisarta.

    Äänestä

Viron Kristi Raik toteaa selvästi että Trump ei tajua itse mitä hän on puhunut viime viikolla. Onko Trump täysin tollo vai onko hänellä paha dementia tai joku muu vaiva kun näyttää siltä että hän on täysin muiden vietävissä?
Siitähän on vähän yli kaksi kuukautta, kun Trump ja Putin viimeksi tapasivat Alaskassa. Sen jälkeen on näyttänyt siltä, että Trump on kiristämässä painetta Venäjää kohtaan. Hän tuli siihen ymmärrykseen, että jotta voidaan edetä kohti rauhaa Ukrainassa, pitää painostaa Venäjää.

Putinin puhelu osoittaa Raikin mukaan sen, että Eurooppa, Ukraina ja Venäjä kilpailevat edelleen siitä, kuka eniten pystyy vaikuttamaan Trumpin ajatteluun.

”Trumpin ajattelu on kovin riippuvainen siitä, kenen kanssa hän on viimeksi puhunut. Mitään selkeää strategista visiota ei Trumpin toiminnassa ole havaittavissa tämän sodan suhteen.”

https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/a/3a2717b5-2550-4c09-8e1e-99bfe0988963?ref=ampparit:7b4f

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näillä sanoilla luritteli joku iskelmälaulaja tuntojaan. Mutta kun aikuinen suurvallan johtaja käyttäytyy samalla tavoin ja vaihtaa tuuliviirinsä suuntaa joka viikko päinvastaiseksi niin jossain viiraa?
Onko hänellä omaa tahtoa ollenkaan kun tekee aina siten kuin viimeksi tapaamansa kaveri suosittelee. Osaako joku selittää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu