Näillä sanoilla luritteli joku iskelmälaulaja tuntojaan. Mutta kun aikuinen suurvallan johtaja käyttäytyy samalla tavoin ja vaihtaa tuuliviirinsä suuntaa joka viikko päinvastaiseksi niin jossain viiraa?
Onko hänellä omaa tahtoa ollenkaan kun tekee aina siten kuin viimeksi tapaamansa kaveri suosittelee. Osaako joku selittää?
Onko hänellä omaa tahtoa ollenkaan kun tekee aina siten kuin viimeksi tapaamansa kaveri suosittelee. Osaako joku selittää?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eiköhän sovi aika hyvin,:
Kaksonen luonteenpiirteet
Vahvuudet:
Nopeaälyinen ja utelias: Kaksoset ovat älykkäitä ja heillä on vahva halu oppia uutta ja kysyä asioista.
Sosiaalinen ja sanavalmis: He ovat usein puheliaita ja hyviä viestijöitä, joilla on luontainen kyky solmia kontakteja ja kertoa tarinoita.
Sopeutumiskykyinen ja joustava: He pystyvät sopeutumaan uusiin tilanteisiin vaivatta ja välttävät konflikteja.
Luova: Luovuus voi näkyä niin ammatissa kuin arjessakin.
Heikkoudet:
Levoton ja kärsimätön: Kaksoset voivat kokea pitkästyvänsä nopeasti eivätkä ole aina kärsivällisiä syventymään asioihin.
Pinnallisuus ja sitoutumiskammoisuus: Äärimmillään he voivat olla pinnallisia tai vältellä sitoutumista.
Hermostuneisuus: Jos asiat jumittuvat, vilkkaasta Kaksosesta voi tulla hermostunut.
Ei pidä paikkaansa. Hänellä oli 2 vanhempaa siskoa ja yksi nuorempi veli mutta ei kaksoisveljä tai sisarta.
Viron Kristi Raik toteaa selvästi että Trump ei tajua itse mitä hän on puhunut viime viikolla. Onko Trump täysin tollo vai onko hänellä paha dementia tai joku muu vaiva kun näyttää siltä että hän on täysin muiden vietävissä?
Siitähän on vähän yli kaksi kuukautta, kun Trump ja Putin viimeksi tapasivat Alaskassa. Sen jälkeen on näyttänyt siltä, että Trump on kiristämässä painetta Venäjää kohtaan. Hän tuli siihen ymmärrykseen, että jotta voidaan edetä kohti rauhaa Ukrainassa, pitää painostaa Venäjää.
Putinin puhelu osoittaa Raikin mukaan sen, että Eurooppa, Ukraina ja Venäjä kilpailevat edelleen siitä, kuka eniten pystyy vaikuttamaan Trumpin ajatteluun.
”Trumpin ajattelu on kovin riippuvainen siitä, kenen kanssa hän on viimeksi puhunut. Mitään selkeää strategista visiota ei Trumpin toiminnassa ole havaittavissa tämän sodan suhteen.”
https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/a/3a2717b5-2550-4c09-8e1e-99bfe0988963?ref=ampparit:7b4f