Hallituksen katteettomat lupaukset

Pääministerin puheet pelkkää leukaluiden liikuttelua. Tunareiden on aika myöntää tosiasiat.
https://www.iltalehti.fi/talous/a/639c795e-c6e0-43cb-95db-d1e7d35eeae0
14270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

ja erota ja päästää punavihreät hallitsemaan ilman lupauksia -niinkö ?

Äänestä

Pari tilastotietoa Suomen taloudesta, jotka ovat hyvä tietää !

1. Julkisen talouden menot suhteessa BKT:hen
Suomi 57%. Luku on kauhea !! Eli, korkein maailmassa ?

2. Keskim varallisuus aikuista kohti
Suomi 186000 USD. Luku on Länsimaiden matalin luku !?

Näillä luvuilla Suomi kulkee (vain) kriisistä toiseen ?

Äänestä
  • Mitä sekoomukselta ja perseilijöiltä voi muuta odottaa? S***tanan tunarit.

    Äänestä

Juo poika kaliaa

Äänestä

Orpo ja Purra ovat hyvinvointiyhteiskunnan tuhon arkkitehdit. 😱🤬😭🦕

Äänestä
  • Korjailevat vihervasemmiston edellisen kauden "humppaa". Rahaa jaeltiin sinne ja tänne. Ei huolta huomisesta.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Korjailevat vihervasemmiston edellisen kauden "humppaa". Rahaa jaeltiin sinne ja tänne. Ei huolta huomisesta.

    Eihän nämä luuserit osaa tehdä muuta kuin syyttää muita.

    Äänestä

Järkevämmät muuttavat tässä vaiheessa ulkomaille.

Äänestä

Rikkaiden etuja on pelkästään ajettu kansan kustannuksella ja nyt meinaavat selittelemällä ja toivomalla selvitä loppukaudesta niin ettei isompia levottomuuksia tulisi ja jättävät sitten muille työllisyyden ja heikompiosaisten asioiden hoidon käsiin , kun tyhjästä on paha nyhjästä .

Äänestä
  • Orpo on ehkä kaikkien aikojen huonoimpia pääministereitä. Elina Valtonen olisi ollut paras vaihtoehto. Ero olisi ollut kuin yöllä ja päivällä.

    Äänestä

  • No...Otetaampa esimerkki. SDP ..Iivari Nurminen oli kansanedustaja jonniin aikaa sitten. Vaahtosi eduskunnassa et on surkea hallitus . Työttömiä tulee ko likuhihnalta. Hänet valittiin jokin aikaa sitten Tampereen pormestariksi. Ens töikseen aikoo nakata kaupunkistaan työttömyyskortistoon ainakin 150 työntekijää. Puheet ja teot ? Tyypillinen perusdemari.

    Äänestä

Tulin sua virpomahan
pitkän matkan päästä,
mulle sitten pääsiäiseks
pieni palkka säästä.
Jospa annat palkakseni
tisujasi koittaa
taikka sitten munallani
piIIuasi koittaa.

Äänestä
  • ✨😝 ai jai jaaiih 💦

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pääministerin puheet pelkkää leukaluiden liikuttelua. Tunareiden on aika myöntää tosiasiat.
https://www.iltalehti.fi/talous/a/639c795e-c6e0-43cb-95db-d1e7d35eeae0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu