Minulla on puhelimessani kuvakaappaus viestistä, jonka Mikkojuhan kirjoitti minulle 16. syyskuuta 2023:
"No mä en juurikaan tiedä muuta kuin mitä ketjusta luin että mikä sigma nainen on mutta kehuja jos haetaan niin sä olet mun käsityksen mukaan ainakin vahva, itsenäinen, voimakastahtoinen, fiksu, läheisistään paljon välittävä ja heistä huolehtiva, hyvällä tavalla ylpeä ja vahvasti oikeudentuntoinen upea nainen.☺️."
Tuo homma lähti siitä, että nimimerkki Mikkojuhan kyseli palstalla, eikö muita saa kehua. Osa sanoi, että ei saa. 😂
Minä sitten ilmoitin, että minua saa kyllä kehua ihan vapaasti. 😂
Se oli bensaa liekkeihin niille, jotka kertovat minulle aina välillä, että olisin jotenkin huomionkipeä. Niin, onko vesi märkää? 🤔
Ajattelen Mikkistä aina kun ajan Hämeenlinnan ohi. 😔 Hän sanoi olevansa sieltä.
🦄
"No mä en juurikaan tiedä muuta kuin mitä ketjusta luin että mikä sigma nainen on mutta kehuja jos haetaan niin sä olet mun käsityksen mukaan ainakin vahva, itsenäinen, voimakastahtoinen, fiksu, läheisistään paljon välittävä ja heistä huolehtiva, hyvällä tavalla ylpeä ja vahvasti oikeudentuntoinen upea nainen.☺️."
Tuo homma lähti siitä, että nimimerkki Mikkojuhan kyseli palstalla, eikö muita saa kehua. Osa sanoi, että ei saa. 😂
Minä sitten ilmoitin, että minua saa kyllä kehua ihan vapaasti. 😂
Se oli bensaa liekkeihin niille, jotka kertovat minulle aina välillä, että olisin jotenkin huomionkipeä. Niin, onko vesi märkää? 🤔
Ajattelen Mikkistä aina kun ajan Hämeenlinnan ohi. 😔 Hän sanoi olevansa sieltä.
🦄
Vastaukset 33
Vanhimmat
Elämä on opettanut:
Ihmisillä on kaikenlaisia outouksia.
Mulla tuli hän tänään mieleen, kun ajelin Kiipulan ohi ja Hämikseen.
Jasu
Mä olin suorastaan unohtanut koko tyypin, ja viimeisen vuoden aikana olen kirjoitellut palstalle tai selaillut tätä aiempaa harvemmin, niin en edes tullut ajatelleeksi ettei hän kirjoita tänne enää. Jotenkin symppis tyyppi ja toivon että hän on pysynyt kohtuu kaidalla polulla, mutta silti jotenkin erilainen kuin mä. Siirappisempi ja miellyttämisenhaluisempi. Mäkin lähtökohtaisesti olen kaikkien kaveri, mutta jutuissa on monesti pieni ripaus sarkasmia tms. ilman mitään pahantahtoisuutta. Pappa kuulemma oli aikoinaan samanlainen, joku lähikaupan myyjä tms. ei koskaan voinut tietää onko toinen vakavissaan vai alkaako nauramaan 5-10 sekunnin päästä.
En ole unohtanut häntä.
Jotenkin vähän säikähdin häntä. Ei ole helppo keskustella mukavien ihmisten kanssa ja pysyä heistä riittävän etäällä.
Olet aivan käsittämättömän huomionkipeä. Ehkä joku mielenterveyshäiriö jossa vaatii olla huomion keskipisteenä?
Haluaisitko sinä antaa minulle vähän huomiota? ☺️😄🤭
🦄
Kummia pihtareita täällä palstalla, täältä yksi HUOMIO ole hyvä :)
Ihanaa! Pukkaan sinua vaahtokarkkisarvellani! 🥕
🦄
Häipyi täältä kun alkoi seukkaamaan norpan kanssa.
Miten mahtoi Mikkojuhanin käydä sen ulkomaisen rakkaushuijarin kanssa?
Mikkojuhan on nimittelijä-ohjelmassani namer-nimittelijäohjelmassa joka muodostaa nimiä toisista nimistä uusi erilaisia nimiä, mistä tahansa.
Eräässä tekemässäni pelissä, pokeri-peli, on tosi vanhoja nimiä paljon jo kuolleiden ihmisten nimiä ennätysten listalla.
Joku RAMI on joka katosi ja sittemmin jostain löytyi ja epäillään henkirikosta vuosien jälkeen. Alibi-lehden jutussa oli.
Hengenvaarallinen peli, jos ihmiset kuolevat kun pelaavat.
Kiitos kaikille muistelijoille! 🤗
Onko täällä vielä joku, joka ei ole nähnyt tätä ketjua mutta haluaa muistella Mikkistä?
🦄
Mikkis on siirtynyt täältä tuonpuoleiseen elämään, lihallisten naisten seuraan.
Sitä ihmettelen miksi mies oli yhä sinkku vaikka täällä naiset hurmaantuivat häneen.
Eikö hyvän aamun tervehdykset ja muut mikkismäiset huomionosoitukset riitä, kun ollaan ihan IRL.
Pitää totuttautua ajatukseen, että jonain päivänä S24:n serveri lopettaa toimintansa ja meitä ei sen jälkeen enää ole.
Toivon Mikkikselle onnea sinne toiselle puolelle.
En ole juuri ikävöinyt häntä. Käsittääkseni hän haki täältä suhdetta ja sitten löysi sen. Happy ending.
Kyllä hän silti voisi joskus tulla tänne moikkaamaan meitä! 🥲🥺
🦄
Mutta jos hän ei ollut vaille höpöttelyseuraa, vaan haki suhdeseuraa...
Mutta juuri näin päinhän se menee loogisesti:
- Jos hakee suhdeseuraa, ei kannata höpötellä liikaa (vain sopivasti), jotta suhteen haku on tehokasta.
- Jos hakee höpöttelyseuraa, voi höpötellä maailman tappiin asti.
- Jos hakee suhdeseuraa mutta on jo saanut suhteen, voi myös höpötellä maailman tappiin, kunhan on antanut ensisijaisen huomionsa kumppaneilleen. Mutta jokainen haluaa välillä olla yksin. Silloin voi höpötellä!
Mikkojuhan voisi siis höpötellä meille silloin, kun hänen puolisonsa on kampaajalla.
@Palstakamu: sinun väitteessäsi ei ollut mitään logiikkaa. 😁
🦄
Lähinnä mietin tätä Mikkiksen näkökulmasta. Hän ei ollut vaille meidän seuraamme, joten hän poistui täältä kun sai mitä halusi. Hänellä ei siis ole motivaatiota uhrata aikaansa meille, eikä hänellä ole siihen velvollisuutta, varsinkin jos hän kokee ettei saa siitä mitään. Mutta en ole hänen päänsä sisällä, joten mistäpä sitä tietää mitä mies mietti.
Höpsistä! Hän piti minusta ja monesta muustakin! 🥺
Hän piti koko maailmasta! Ja elämästä. 😄
🦄
Ettet nyt vain takertuisi johonkin glorifioituun kuvaan miehestä, jota ei vain huvittanut kirjoitella täällä enää?
Myönnän takertumisen!
En myönnä glorifioitua kuvaa!
Valitusoikeutta päätöksestä ei ole! 😄
🦄
Se että Mikkis ja Norppa olisi yhdessä on huhu.
Joku sen kerran heitti ohimennen vitsinä.
Juu, olen tietoinen että väitteen todennäköisyys olla totta on alle 20 %. 😁
🦄
He hävisivät palstalta tasan samana päivänä. Mikkis tuli vielä jossain vaiheessa takaisin ja kertoi jostain epäonnistuneesta seukkausjutusta. Sitten hän päätti kokeilla postimyyntiä.
Wanhaan tyyliin postimorsianta? Luulin että ne ajat ovat jo ohitse 🤔, vaikka no mikös ettei...
Ei ne ole ohi. Naapurilla on sellainen. Mies on lihava pilveä polttava luuseri. Tilasi vaimon netistä. Ei ne onnellisilta vaikuta, mutta niillä on kaksi lasta.
Juu oishan tässä anteeks pyynnön velkas. Kun hän sentäs järjesti sen tapaamisen sinne hämeenlinnan asemaravintolaan. Mutta en vaan pystyny menee sinne asemaravintolaan, enkä koko asemalle. Jotenkin se värimailma ja ne heiluriovet ja kaikki ne muistot. Jotenkin tulee huono olo koko asemasta. Mutta eihän se mikkojuhanin vika tietenkään ollut.
Dodge Viper
En kestä! 😭
Joku mainitsi joku päivä sitten palstalla tarralenkkarit! 😞
Minulla tuli Mikkojuhan mieleen. 😞
Maa on nielaissut Mikkojuhanin. 😞
🦄
Laita sille meiliä. Muistaakseni hänen profiilissaan oli meiliosoite.
Siellä oli sähköpostiosoite! 😮
En minä voi laittaa mailia. 😞 Mitä minä sanoisin? "Tule takaisin palstalle!" 😂
🦄
Tjaa, lähestulkoon ainut tästä poppoosta jolla yhtä kultivoitunut musiikkimaku, pisteet siitä hänelle :D