Vety räjäytti hotellin Joroisissa.

Anonyymi-ap

Mediasta lainattu:
Joroisissa sijaitsevan Hotelli Joronjäljen edustalla olevalla parkkipaikalla on räjähtänyt, kertoo hotellin omistaja Auvo Puurtinen. Poliisi vahvistaa räjähdyksen ja kertoi kello 16 jälkeen lauantaina, että räjähdykseen liittyvältä tulipalopaikalta on löytynyt kaksi menehtynyttä. Heidän osallisuudestaan, iästä, sukupuolesta tai sijainnista poliisi ei pysty tiedottamaan lauantain aikana.

– Parkkipaikalle oli jätetty pakettiauto, siinä on nähtävästi ollut joko räjähteitä tai vetypullo joka on ottanut kipinää, Puustinen spekuloi päivällä.

Poliisi kertoo tiedotteessaan, että alustavan tiedon mukaan hotellin edessä ollut auto on syttynyt räjähdysmäisesti ja palo on levinnyt hotellin edessä olevaan sisääntulokatokseen. Varsinainen hotellirakennus ei kuitenkaan ole palanut. Hälytys onnettomuudesta tuli lauantaina kello 12.20.

7

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vetykaasu auto sanoi sopimuksen irti

    • Anonyymi

      Eikös se vety kevyenä karkaa taivaalle jos vuotaa jostain? Kaasuuntunut bensatilkka on uskottavampi teoria.

    • Anonyymi
      UUSI

      Asetyleeni pullo...

      • Anonyymi
        UUSI

        Sama aine kuin edellisessäkin paukussa, mutta nyt oli lujempi paku. Ei mennyt heti päreiksi.


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Sama aine kuin edellisessäkin paukussa, mutta nyt oli lujempi paku. Ei mennyt heti päreiksi.

        Ihan yhtä päreiksi meni. Se oli sen jäljelle jääneen oikealla puolella parkissa.


    • Anonyymi
      UUSI

      Aloitus on hyvä esimerkki kun tahallisesti halutaan dissata jotain käyttövoimaa valheen voimalla. Samaa propagandaa tehdään myös täyssähköautoja vastaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      124
      5181
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      181
      4915
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      69
      3369
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      107
      2956
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      24
      2282
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      236
      1712
    7. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      99
      1279
    8. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      77
      1261
    9. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      74
      980
    10. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      96
      917
    Aihe