Humala.
Ajattelin tänään vetää pienet rännit. Ostin riittävästi olutta, 8 x 0.5 litraa.
Join jo kaikki, eikä tunnu olo kunnolla edes humaltuneelta.
Söin eilen ja tänään hyvin, tällaista vaikutusta en olisi odottanut.
Ilmeisesti ravinnon määrä vaikuttaa alkoholin vaikutuksiin, no ei se täysin huonoa ole jos ei alkoholi päähän nouse.
Sen verran selvä olo ettei kehtaa lähteä enää kylille:)
AV
Outo juttu, ei nouse ei
10
181
Vastaukset
- Anonyymi
Kuinka usein otat? Sillä on väliä. Optimi olisi kännit kerran kolmessa viikossa. Tämän voin sanoa siis omien kokemusteni perusteella. Tosiaan viinaa mä naukkailen tässä samalla kuin kaljaa. Jos kunnon kännit haluat niin konjakki viimeistään saa kännin aikaiseksi 😉. -💊-.
- Anonyymi
Hmm...en juo väkeviä ollenkaan.
Olut joskus maistuu jos on +3 C lämpötilaan viilennettyä. Jos ei ole, en juo oluttakaan nautinnolla. Alkoholihan on pahan makuista, vain harva alkoholi saa miellyttävän tunteen sitä juodessa, ja vielä harvempi juomisen jälkeen:)
AV
- Anonyymi
Siirry nelosolueeseen.
- Anonyymi
No en, kolmonen on makuelämykseltään parempaa oikeassa lämpötilassa.
Voi toki olla syynä ettei humallu, tosin en juo humaltumistarkoituksessa edes baareissa. Koska humaltuneelle ei edes tarjoilla:)
AV
- Anonyymi
Aina voi sekottaa kolmosta ja nelosta.
- Anonyymi
Harvoin, tosin joskus nuorempana meni ykkönen ja kakkonen sekaisin.
AV - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Harvoin, tosin joskus nuorempana meni ykkönen ja kakkonen sekaisin.
AV😂😂
Jos juon, juon vain väkeviä. Miedot menee lähinnä aterian ohessa. Tosin en yleensä koe tarvetta minkäänlaisen alkoholijuomien nauttimiselle. Mieluummin juon päihtymismielessä kahvia.
Hyvin syöminen tosiaan vaikuttaa niin, että känni ei vain aina lähde nousuun. Lähinnä oma havainto vain.
Kiinnostaisi tietää mikä auttaisi siihen, että juominen alkaa väsyttämään joka kerta. Ehkä harjoituksen puute?- Anonyymi
Huomenta, ihmeen pirteä olo.
Pesukone käy, tiskit tiskattu ja tölkit raivattu pöydältä.
Kyllä, oluen juominen laittaa väsyttämään. Ei ole yleensä pirteä olo seuraavanakaan päivänä.
Tämä aamu on erikoisuus, hyvin tuli nukuttua, vaikka unen laatu ei varmasti ole ollut syvällistä.
Uusia haasteita kohti. Tulisi pian lumisade jota saisi ihailla.
Pikku pakkasella on mielekästä ulkoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site936087Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto535053SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574202SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963799Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost83558Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1133094SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502513Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352439Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat502163Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val71510