Sanna meno miljardeilla nyt kipuillaan

Anonyymi-ap

Rahat loppuu, uutta velkaa otettava paikkaukseen Sannan hulvattomaan rahan jakoon.
Turhaa demarit siirrätte muille Marinin haaskaus miljardeja. Kuvastaa vain ettette ole vieläkään hallitus kypsiä, sillä tasolla jolla kuuluu olla.

7

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi lapsi kun et ymmärrä kovin paljoa. Et taloudesta, saati Marinista.

      Olet pahasti vipuun mennyt nyhverö!

      Täällä voi väittää mitä tahansa. Paskan puhuminen on sallittua!

    • Ymmärrän, ettet usko asiassa demareita, koska olet periaatteen ihminen ja vastustat demareita syystä tai syyttä. Sellaisia ovat silmät ummessa kulkevat periaatteen ihmiset.

      Mutta ei asiassa tarvitse kuunnella demareita. Velan oton suhteen riittää hyvin, kun kuuntelee kepulaisia. Matti Vanhasta, Annika Saarikkoa. Molemmat Marinin hallituksen valtionvarainministereitä. Vanhanen kertoo asiasta keskiviikkona 19.11. esitetyssä A-studion lähetyksessä. Kannattaa katsoa. Sieltä selviää paljon. Kannattaa kuunnella ohjelmassa myös Roope Uusitaloa. Ja tämän päiväisestä 20.11 Hesarista kannattaa lukea millaisia faktoja Rikka Purran budjettipääikkö Mika Niemelä kertoo tästä asiasta. Kaikki edellä mainitut kertovat samaa tarinaa. Riikka Purra sen sijaan ei tunnu tässäkään asiassa luottavan VM:n talousasiantuntijoihin, vaikka ainakin Orpo aina muistaa korostaa, että juuri heidän sanaansa ja asiantuntemukseensa tulee luottaa.

      • Anonyymi

        Älä Pankki vastaa tuolle mitään.
        Se on pelkkkä.äärioikeiston trollii.
        En ole synnitön itsekään mutta jos jatkossa tämä palsta olis vähän asiallisempi.
        Varsinkin nais- ja homoviha mitä täällä lietsotaan ja "ylläpito" tumput suorina.
        Täällä oli eilen tärkeys missä keskustan entistä puheenjohtajaa rinnastettiin märehtijäkunnan lisääntymiseen. Jossain muualla tuollaisesta tulisi pysyvät bannit rikosilmoituksen lisäksi.


    • Anonyymi

      Sanna ne kymmenet miljardit hävitti, ei muut. Nyt korjataan jätöksiä.

    • Anonyymi

      Rahat loppuu, uutta velkaa otettava paikkaukseen Sannan hulvattomaan rahan jakoon.
      Turhaa demarit siirrätte muille Marinin haaskaus miljardeja. Kuvastaa vain ettette ole vieläkään hallitus kypsiä.

      • Ei demarien tarvitse siirtää asiaa muille, kun Matti Vanhanen ottaa vastuuta ihan vapaaehtoisesti. Rehtiä puhetta Vanhaselta. Vanhanen ei tietenkään puhu mistään tuhlauksesta vaan rahojen vastuullisesta käytöstä. Kepu oli Marinin halliitusajan valtionvarainministeripuolue, joten luulisi, että keput tietävät mistä puhuvat. Te persut yritätten tietysti parhaanne mukaan vääristää asioita, mutta niin se vaan on, että rehellisyys maan perii ja Kepukin ajaa teistä vielä ohi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      59
      778
    2. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      111
      763
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      43
      636
    4. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      212
      565
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      516
    6. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      76
      513
    7. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      51
      508
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      496
    9. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      82
      473
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      37
      470
    Aihe