Irtokarkit kallistuneet

Anonyymi-ap

S-marketissa oli nostettu irtokarkkien hintaa. Nyt hinta oli jotain noin 10 e/kg. Ennen noin 5-7e/kg. Ennen pussin hinta noin euron ja nyt noin 2 euroa. Viedään sitten sekin halpa ilo suomalaisilta. Olikohan se liian hyvää ollakseen totta, että saa halvalla valita kivoja karkkeja..

S-marketin karkkihyllyyn oli ilmestynyt Puolassa valmistettuja suklaakonvehtirasioita halvalla, kun kaikki muut suklaat ovat kallistuneet. Nähtäväksii jää, riittääkö Suomessa rikkaita ostamaan suklaata ja muita tuotteita, vai onko meillä kohta valikoimat kuin mistä tahansa Itä-Euroopan maasta. Siinä sitten esim. amerikkalaiset turistit saavat ihmetellä, että on kyllä kuin Itä-Euroopasta, vaikka luultiin että tultiin länsimaiseen maahan.

1

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Enpä ole kiinnittänyt huomiota karkin hintoihin, kun en osta ja suklaatakin vain joululeivontaan ja sekin suklaa tuli ostettua etelä naapurista, kun täältä ei löydy tummaa leivontasuklaata ilman lisättyä sokeria.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      355
      11808
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      41
      3527
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      80
      3116
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      112
      2858
    5. 93
      2710
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      57
      2566
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2476
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      275
      2344
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1501
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      15
      1488
    Aihe