Hän ei usko ilmastonmuutokseen ja haluaa sabotoida ilmastokokouksia. Drill baby drill on Trumpin motto, kun hän haluaa porata lisää öljyä USA:n maaperästä ja merenpohjasta lobbareiden rikastuttamiseksi. Trump omistaa oman tarpeettoman suuren jumbojetin, jolla lentelee huoletta sinne tänne, todennäköisesti panemaan nuoria tyttöjä Mar a Lagossa uima-altaan reunalla.
Trump on ilmastodenialisti
9
284
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei hätää. Suomen veronmaksajat pelastavat maailman.
Suomi on ainoa syyllinen- Anonyymi00002
Meidän pitää kompensoida maailman päästöt kiristämällä omat päästömme negatiiviseksi.
Tietenkin se on vaikeaa, kun meillä on niin paljon hiilidoksidia/metaani päästäviä metsiä ja lehmiä - Anonyymi00004
"Ei hätää. Suomen veronmaksajat pelastavat maailman.
Suomi on ainoa syyllinen"
Taitaa taas lapsuus lirputtaa. Miten ihminen voi olla noin lapsellisen tyhmä. Äänestät varmaan myös perusja tai kristillisiä. Vai onko vielä ikää sen vertaa, että pääsisi uurnille.
- Anonyymi00003
TUULIVOIMA ON TURVALLISUUSRISKI
"Yhdysvaltain sisäministeriö tiedotti jouluviikon maanantaina, että kaikkien maahan rakenteilla olevien suurten merituulivoimaloiden rakennustyöt on keskeytettävä välittömästi.
”Tämänpäiväinen päätös puuttuu uusiin kansallisen turvallisuuden riskeihin, kuten vihollisten teknologioiden nopeaan kehitykseen ja haavoittuvuuksiin, joita syntyy suurista merituulivoimahankkeista lähellä itärannikon väestökeskuksia. Trumpin hallinto asettaa aina Amerikan kansalaisten turvallisuuden etusijalle”
Kauppalehti- Anonyymi00006
Uutta tietoa
"on jo kauan tiedetty, että tuuliturbiinit voivat aiheuttaa tutkahäiriöitä, mutta nyt hallinto vetoaa myös uuteen salaiseen tiedustelutietoon"
- Anonyymi00005
Trump on käsityskyvyltään lapsen asteella oleva narsisti.
- Anonyymi00007
Yksittäisen henkilön mielipiteet eivät kuulu tälle palstalle.
- Anonyymi00008
Öljyn kilpailukyky kasvaa
"Trumpin mukaan yhdysvaltalaiset öljy-yhtiöt tulevat investoimaan Venezuelan öljyteollisuuteen. Se lisäisi öljyn määrää markkinoilla ja laskisi hintaa"
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2512868Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell31604Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.21305- 1011174
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1231151Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531022Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581015- 671014
Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717927- 134891