Hän ei usko ilmastonmuutokseen ja haluaa sabotoida ilmastokokouksia. Drill baby drill on Trumpin motto, kun hän haluaa porata lisää öljyä USA:n maaperästä ja merenpohjasta lobbareiden rikastuttamiseksi. Trump omistaa oman tarpeettoman suuren jumbojetin, jolla lentelee huoletta sinne tänne, todennäköisesti panemaan nuoria tyttöjä Mar a Lagossa uima-altaan reunalla.
Vastaukset 9
- Anonyymi00001
Ei hätää. Suomen veronmaksajat pelastavat maailman.
Suomi on ainoa syyllinen- Anonyymi00002
Meidän pitää kompensoida maailman päästöt kiristämällä omat päästömme negatiiviseksi.
Tietenkin se on vaikeaa, kun meillä on niin paljon hiilidoksidia/metaani päästäviä metsiä ja lehmiä - Anonyymi00004
"Ei hätää. Suomen veronmaksajat pelastavat maailman.
Suomi on ainoa syyllinen"
Taitaa taas lapsuus lirputtaa. Miten ihminen voi olla noin lapsellisen tyhmä. Äänestät varmaan myös perusja tai kristillisiä. Vai onko vielä ikää sen vertaa, että pääsisi uurnille.
- Anonyymi00003
TUULIVOIMA ON TURVALLISUUSRISKI
"Yhdysvaltain sisäministeriö tiedotti jouluviikon maanantaina, että kaikkien maahan rakenteilla olevien suurten merituulivoimaloiden rakennustyöt on keskeytettävä välittömästi.
”Tämänpäiväinen päätös puuttuu uusiin kansallisen turvallisuuden riskeihin, kuten vihollisten teknologioiden nopeaan kehitykseen ja haavoittuvuuksiin, joita syntyy suurista merituulivoimahankkeista lähellä itärannikon väestökeskuksia. Trumpin hallinto asettaa aina Amerikan kansalaisten turvallisuuden etusijalle”
Kauppalehti- Anonyymi00006
Uutta tietoa
"on jo kauan tiedetty, että tuuliturbiinit voivat aiheuttaa tutkahäiriöitä, mutta nyt hallinto vetoaa myös uuteen salaiseen tiedustelutietoon"
- Anonyymi00005
Trump on käsityskyvyltään lapsen asteella oleva narsisti.
- Anonyymi00007
Yksittäisen henkilön mielipiteet eivät kuulu tälle palstalle.
- Anonyymi00008
Öljyn kilpailukyky kasvaa
"Trumpin mukaan yhdysvaltalaiset öljy-yhtiöt tulevat investoimaan Venezuelan öljyteollisuuteen. Se lisäisi öljyn määrää markkinoilla ja laskisi hintaa"
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 361922
- 41600
- 25490
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne58447- 37435
- 53395
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k14393T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6387- 32381
- 40381