https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011729480.html
Presidentti Nicolás Maduron tanssiliikkeet saattoivat olla viimeinen pisara, joka sai Yhdysvallat käynnistämään hyökkäyksensä Venezuelaan.
Näin kertoo The New York Times. Lehden haastattelemien lähteiden mukaan Maduron ”säännöllinen julkinen tanssiminen ja muut viime viikkojen huolettomuuden osoitukset auttoivat vakuuttamaan osan Trumpin tiimistä siitä, että Venezuelan presidentti pilkkasi heitä ja yritti paljastaa heidän bluffinsa”.
Maduro on useita kertoja esiintynyt julkisuudessa tanssien kappaletta, jossa lauletaan "ei hullua sotaa".
Joulukuussa Yhdysvaltojen presidentti Donald Trump sanoi, että Madurolla on viimeinen tilaisuus poistua Venezuelasta. Maduro kuitenkin kieltäytyi lähtemästä.
Viime viikolla Maduro esiintyi jälleen julkisuudessa tanssien sodan vastaisen kappaleen tahtiin. The New York Timesin haastattelemien Trumpin hallintoa lähellä olevien lähteiden mukaan se oli Trumpille viimeinen pisara.
Koska etelänmiesten tanssi loppuu suomessa?
11
246
Vastaukset
- Anonyymi00001
https://www.verkkouutiset.fi/a/donald-trump-uhkaa-nyt-kolumbian-presidenttia-hanella-on-kokaiinitehtaita/#6a1faf17
eikö ne jätevedet kerro suomessakin karua kieltään?
toimiin? - Anonyymi00005
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19158452/helsingin-poliisin-johtokeskuksesta-taksikuskien-valinen-valikohtaus-vahvistetaan-#comment-139532628
yhdessä tanssivat
huumeissa kaikki? - Anonyymi00006
Kolumbian presidentti Gustavo Petro sanoi maanantaina, että hän tarttuisi aseisiin Yhdysvaltain presidentti Donald Trumpin uhkausten edessä. Trumpi hallinto vangitse viikonloppuna naapurimaan Venezuelan johtajan.
Petro kirjoitti lyhyetviestipalvelu X:ssä: Vannoin, etten enää koskaan tarttuisi aseeseen... mutta isänmaan puolesta tartun aseisiin uudestaan.
Petro on entinen sissitaistelija. Trump on herjannut ja uhkaillut häntä kuukausien ajan.
Trump sanoi viikonloppuna, että Petron pitäisi pitää varansa. Hän kuvaili Kolumbian ensimmäistä vasemmistolaista presidenttiä sairaaksi mieheksi, joka tykkää valmistaa kokaiinia ja myydä sitä Yhdysvaltoihin.
Lähde: AFP - Anonyymi00007
666
- Anonyymi00008
äshtt
- Anonyymi00009
tanssin taso vaihtelee
- Anonyymi00010
Joulukuussa Yhdysvaltojen presidentti Donald Trump sanoi, että Madurolla on viimeinen tilaisuus poistua Venezuelasta. Maduro kuitenkin kieltäytyi lähtemästä.
- Anonyymi00013
666
- Anonyymi00014
Vasemmistolainen aika nöyränä talutettiin kahleissa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2803468Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell211923Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.301561- 841451
- 1381093
- 811034
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.681008Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.90875Kannattaa ymmärtää se asia
että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.197729Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61727