Woltit ja muut Oulussa

Anonyymi-ap

Olen kuullut huhuja, että nämä pääasiassa valottomilla sähköpyörillä hurjatelevat matut kuskaisivat pääasiassa ruokaa ravintoloista asiakkaille. Pitääkö paikkaansa vai kulkeeko huumenyyttejä myös?
Sitten: Miten tuo tilaus tehdään? Pitääkö soittaa ravintolaan vai kuskille? Ja miten maksetaan? Sekä ennen kaikkea -mitä lysti maksaa? Paljonko esimerkiksi annos ja paljonko kuljetus sanotaan 2 km:n säteellä Oulun keskustasta?
Ihmettelen vain, kenellä on varaa TILATA ruoka ravintolasta, jossa se on jo alkujaankin liian kallista tavalliselle työläiselle. Ja vielä se kuljetus lisäksi!
Millainen on tyypillinen asiakas?
Kertokaa te, jotka tiedätte. Minä en oikeasti tiedä.
Viimeksi kävin ravintolassa useita vuosikymmeniä sitten. Edellinen työnantajani tarjosi ruuan Porvoon keskustan ravintolaoppilaitoksessa. Surkea ruoka: vetinen lihakastike ja pari perunaa. Ei leipää, maitoa, jälkiruokaa. Näin sitä asiakaspalvelua opetetaan Suomessa!

1

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tuokin ravintola-annoksesi olisi nykyjään huippuluokan Michelin ravinteleiden parasta A1 ryhmää.
      Ole iloinen että sait aikalaisena kokea tuollaisen ainutlaatuisen elämyksen.

      Nykyään räkivät ruokiin, nenää kaivetaan, kankkua raavitaan, käsiä ei pestä keittiöhommissa, rottia ja hiiriä juoksee keittiössä ja ne sontivat kattiloihin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      95
      1503
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1043
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      399
      905
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      163
      880
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      737
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      56
      733
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      678
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      645
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      641
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      632
    Aihe