Onko kotiintoimitus jotenkin etusijalla ja kerää osan tuotteista varastosta? Ainakin joidenkin maitotuotteiden päiväykset tuntuvat vanhenevan aiempaa pikaisemmin.
Kotiintoimitus ottaa tuoreimmat?
2
170
Vastaukset
- Anonyymi00001
Paikallisen k-kaupan väki ainakin keräilee tuotteet myymälän puolella, myös maidot ja muut kylmähyllyjen tuotteet. En ole huomannut että syynäävät päiväyksiä tarkemmin.
- Anonyymi00002
Laiskoja ihmisiä jos ei edes viitsi omia ruokiaan hakea kaupasta,nekin pitää joku tuoda nokan eteen! Pyyhkiikö myös perseen kun käyt paskalla? Vanhukset ja liikuntarajotteiset on eri asia ja hyvä palvelu heille.Naapurin nuorille tulee Woltin lähetyksiä silloin tällöin.Kuski soittaa summeria ulkoportilla,pääsee sisään,soittaa alakerran rapun summeria,pääsee sisään.Mutta kun soittaa asunnon ovikelloa,kas kukaan ei avaa ovea? Kuski laittaa ruokapaketin oven ulkopuolelle ja moukkanaapurit odottavat niinkauan kun kuski lähtee pois ja sitten napataan kassi oven välistä.Voiko ihminen olla enempää moukka.Voisiko esim. ystävällisesti avata kuljettajalle oven ja kiittää vaivasta? EI NYKYIHMISET,vittu että on moukkia! Oikeesti vituttaa tälläset perseet!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää2014347Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4413253Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142138Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa141790Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51178- 741023
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691015Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat24941- 75908
- 54906