Jos olen liian juovuksissa, Alkon tai marketin kassa ei myy minulle. Minulle ei muuten ole koskaan käynyt näin, vaikka olen kuulemma ollut 20 vuotta helwetin kova juoppo.
Pitää paikkansa, saatan juomalla lyhentää elinikääni ja otan tiettyjä terveysriskejä. So what, elämän aikana koetun hyvinvoinnin kaava on määrä * laatu.
Missä se laatu on, kun tarjolla on enää kuivia vanhoja ämmiä tai avoimeen prostituutioon perustuvia suhteita nuorempien naisten kanssa?
Mitä kenenkään alkoholinkäyttö ylipäänsä kuuluu ex-tyttöystävälle?
terveisin,
Markku
Minun alkoholinkäyttöni ei kuulu kellekään muulle
Anonyymi-ap
3
190
Vastaukset 3
- Anonyymi00001
Ei mitään kukaan sinulta kiellä. Ryyppää menemään jos siltä tuntuu. Jos kassa ei myy, niin seuraavana päivänä uudestaan. Omilla valinnoilla elämä loppuun asti.
- Anonyymi00002
Kuinkahan paljon me kaikki maksamme veroissamme noiden "minun ryyppäämisseni on minun asiani" -juoppojen hoidosta? Alkoholisairaudet, kännitapaturmat, lastensuojelu jne.
- Anonyymi00003
Eikö päihdeongelmille ole oma palsta? Mitä tällainen päihdeongelmista kirjoittaminen tekee Ruoka- ja juoma -palstalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392361
- 59804
- 46798
Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää219625Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81587T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin7559- 47538
- 62532
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k16524- 42520